Michał "Szary" Szaraniec "Liga regionalna&quo

Dyskusje o archiwalnych wydaniach najlepszego magazynu o pokerze - świętej pamięci Card Player Polska


Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 21 sty 2009, 01:08

SzaryPL pisze:SithJarr,. Sorry chłopie wymagasz od CPP "bardziej profesjonalnego charakteru". A może właśnie dla Ciebie bardziej przydatne będą teksty zupełnie podstawowe skoro jestes na poziomie NL5?


Co do moich potrzeb - niech to beda teksty podstawowe - ale zwiazane z umiejetnosciami potrzebnymi w pokerze. A ostatni CP jakiego mialem mial na 10 stron opis WSOPA, na 5 stron opis FT WSOPA, na 6 stron historie o pokerze z fotkami pokerzystek, zyciorys jakiegos Flycka? Toz to sie nawet na NL5 nie przyda!!!!

Co do NL5 - staram sie grac wg bankrolla - wplacilem na gre 30$, w chwili obecnej mam juz cos kolo 530, gram NL20 i NL50, poza tym Double Up za 10 i 20$. W lidze HU tez sobie jakos radze (zapraszam zreszta serdecznie - fajna zabawa), wiec az taki kompletnie zielony nie jestem. Za soba mam troche ciekawej lekury pokerowej (ostatnio Heads Up Moshmann'a - polecam - sporo matmy - ale sporo rzeczy klaruje). Stawki gram niskie nie z powodu jakichs bardzo niskich umiejetnosci - tylko po prostu chce wreszcie zbudowac bankroll - i staram sie unikac tiltu jak ognia.

A co do gazety - nie jest to na pewno PRASA FACHOWA - raczej takie pokerowe "Życie na gorąco" - troche zyciorysow, jakis felietonik, opis turka life, czasem analiza rozdan. Pojdz do pierwszego lepszego punku sprzedajacego prase i zobacz jak wyglada prasa brydzowa czy szachowa (wczoraj szukalem CP w Empiku - i z ciekawosci popatrzylem). Tam nie ma opisu Imprezowicza Flycka czy jak mu tam na 4 strony, nie ma zyciorysow gracze WSOP, nie ma na 30 stronach opisanego kto wygral w 454 eventach - tylko konkrety.

Moim zdaniem Card Player ma potezne problemy z wartosciowa merytoryczna trescia. Twoje artykuly to tez sa luzne felietony. Czytalem dwa
1. Złoty strzal - mnie nie dotyczy - ja gram NL5 :-)
2. Syndrom średniaka - uwazam za ciekawy (jak juz pisalem wczesniej to czesciowo dzieki niemu i Psychologii w pokrze z tego samego numeru zaczalem budowanie regularnego rolla)

Natomiast na pewno zaden z nich to nie byl artykul bardzo fachowy ani bardzo specjalistyczny - po prostu felieton - calkiem przyjemny w czytaniu - bo dotyczny naszego wspolnego hobby.

Dla mnie najwiekszym problemem CP jest cena - ta gazeta jest smiesznie tania - wiec nie moze byc naprawde dobra. Nie znam ŻADNEGO przypadku tak taniego magazynu przeznaczonego dla takiej waskiej niszy ludzi. Prasa żeglarska, kolarska, akwarystyczna - tutaj ceny czasopism siegaja 30 zl. Wpadlo mi w rece czasopismo o bieganiu za 35 pln:-) Dlaczego gazeta poswiecona pokerowi kosztuje 10pln? Kto to ustalal i po co? Przeciez to mniej niz BI na najnizszy mozliwy stolik w sieci :-) czy karty do gry na zywo!

Pozdrawiam

Sith Jarr

SzaryPL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2008, 22:02

Postautor: SzaryPL » 21 sty 2009, 01:23

SithJarr pisze:w chwili obecnej mam juz cos kolo 530, gram NL20 i NL50, poza tym Double Up za 10 i 20$

To chyba nie grasz za bardzo według Bankroll Mangament :grin:
Poker to jedyna dziedzina poza seksem, gdzie każdy myśli, że jest najlepszy

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 21 sty 2009, 10:03

SzaryPL pisze:
SithJarr pisze:w chwili obecnej mam juz cos kolo 530, gram NL20 i NL50, poza tym Double Up za 10 i 20$

To chyba nie grasz za bardzo według Bankroll Mangament :grin:


Dlaczego?

530 dolarow to
26 BI na NL20
53 BI na Sng 10
26 BI na SnG 20
53-26 BI na NL50 (siadam do HU jako shortstack, i to w zasadzie tylko jak mam dobrego rusha - o tym tez byl atykul w CP)

Jak masz jakies uwagi to chetnie poslucham?

Pozdrawiam

Sith

PS. Swoja droga - sam widzisz ze cos jest na rzeczy - zamiast - jako jeden z publicystow w tej gazecie - uciekasz od meritum sprawy w strone zlosliwych uwag :-)

michaLL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 10 mar 2008, 21:36

Postautor: michaLL » 21 sty 2009, 14:38

Bardzo lubię takie komentarze: "jak Ci się nie podoba, to sam napisz". Zapewniam, że jeśli wpadnę na ciekawy pomysł, to napiszę coś o strategii i spróbuję wysłać do CP do oceny. Bo jeśli w styczniowym CP jest 3/4 artów, w których woda leje się strumieniami, to widzę swoją szansę.

Sory, ale jako czytelnik mam prawo do krytyki. A autor powinien być odpowiedzialny za swoje artykuły i umieć przyjmować taką krytykę. Nie będę pisał, że mi się podoba skoro tak nie jest. I przez to jestem pieniaczem, tak ? Artykuły, które przypadły mi do gustu pochwaliłem, a te według mnie słabsze skrytykowałem, bo to chyba na tym polega, a nie na tworzeniu kręgu wzajemnej adoracji...

SzaryPL Myślę, że uwagi kto gra na jakich stawkach są trochę nie na miejscu, bo sam grasz niewiele wyżej...
Poza tym, skoro bardzo często zwracasz mi uwagę za chamstwo itp., to bądź konsekwentny i też nie wrzucaj innym !!! Tematem tego działu jest Twój artykuł a nie stawki, na których gramy...

Chwała Ci za nawrócenie tych 3 grzeszników, który po przeczytaniu artu przyszli na partyjkę, ale w 100% zgadzam się z SithJarr. Mam dokładnie takie same zdanie odnośnie artykułów w obecnym CP.
W sumie to nawet początkujący wie, że jeśli chce pograć live to musi się rozejrzeć "w pubie za rogiem" i czy naprawdę potrzebny jest temu tematowi osobny artykuł. Jeśli tak, to przepraszam wszystkich zaczynających zabawę z pokerem za moją ignorancje...
Call, and it will be all over ...

SzaryPL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2008, 22:02

Postautor: SzaryPL » 21 sty 2009, 15:49

SzaryPL Myślę, że uwagi kto gra na jakich stawkach są trochę nie na miejscu, bo sam grasz niewiele wyżej...

Niewiele wyżej? Po pierwsze wszystko jest o wiele wyższe niż Twoje freerolle które zamieszczasz w blogu. Po drugie gram sit&go turbo za $55+$5 i czasem cashe NL100 więc jest to o wiele wyżej.
Poza tym, skoro bardzo często zwracasz mi uwagę za chamstwo itp., to bądź konsekwentny i też nie wrzucaj innym !!! Tematem tego działu jest Twój artykuł a nie stawki, na których gramy...

Komu kiedy nawrzucałem i gdzie byłem chamski? Jeśli tak uważasz wklej moje posty do działu skargi na userów to dostane karę od moderatorów.
michaLL pisze:Bardzo lubię takie komentarze: "jak Ci się nie podoba, to sam napisz". Zapewniam, że jeśli wpadnę na ciekawy pomysł, to napiszę coś o strategii i spróbuję wysłać do CP do oceny. Bo jeśli w styczniowym CP jest 3/4 artów, w których woda leje się strumieniami, to widzę swoją szansę.

Niestety taka jest prawda. Tylko krytykować potrafisz i żeby to chociaż jakaś konstruktywna krytyka była. jesteś takim mądralą to napisz sam jakiś felieton i prześlij go do redakcji CPP. Sam zarekomenduje żeby ukazał sie w CPP. Wtedy jak swoją opinię z miłą chęcią wystawię.

Do wszystkich przyszłych recenzentów CPP:
Doceńcie naszą pracę. Nie chodzi tu o wychwalanie naszych felietonów ale o konstruktywną krytykę. Nikt z nas nie robi tego dla pieniędzy-jakbyście wiedzieli ile za to kasy dostajemy to byście się uśmiali. Nie jest prostą rzeczą napisać coś sensownego podpisać się pod tym i wysłuchiwać cxo chwile "nie podoba mi się bo nie" "chcę czegoś bardziej zaawansowanego". Nie jest to miłe. Tekst na temat lig regionalnych napisałem bo zostałem o taki właśnie temat poproszony. Dodatkowo też mi się do końca nie podoba ale była to potrzeba chwili.
Czekam na konstruktywną krytykę i pytania do tekstu na żadne inne posty odpowiadać nie będe.
Poker to jedyna dziedzina poza seksem, gdzie każdy myśli, że jest najlepszy

michaLL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 10 mar 2008, 21:36

Postautor: michaLL » 21 sty 2009, 16:15

1. Na forum zamieszczam wyniki z forumowych turniejów, a narazie gram tylko w forumowych freerolach na i4. Szczerze mówiąc chciałbym kiedyś zagrać z Tobą na stoliku, bo strasznie się wywyższasz i ciekaw jestem czy jest to podparte Twoją grą...

2. Co do wrzucania to przeczytaj swoje posty jeszcze raz i zastanów się następnym razem jak będziesz chciał mnie pouczać odnośnie kultury. Wiem, że ja sporo przesadzam i zdarza mi się powiedzieć komuś kilka ciepłych słów, ale z reguły nie zwracam uwagi jak ktoś się zachowuje tak samo.

3.Powtarzam po raz kolejny nie krytykuje Ciebie jako osoby i Twojej twórczości w CP jako całości. Po prostu z Twoich 3 artykułów 2 mi się nie podobały... Skoro tak myślę, to dlaczego mam tego nie napisać?

4. Skoro prośba o bardziej zaawansowane arty jest mało konstruktywna, to nie wiem co w takim razie taką jest... ale rzeczywiście Wasza odpowiedź "jak się nie podoba to napisz sam" jest bardzo konstruktywna... jeśli mam tak krytykować, to spoko - da się zrobić :shock:
Call, and it will be all over ...


Wróć do „Card Player Polska”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.