Limit czy No limit?

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.

Wolisz grać w Texas Holdem:

Limit
12
12%
No Limit
85
84%
Nie sprawia mi to różnicy
4
4%
 
Liczba głosów: 101

kris280
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2007, 09:57

Postautor: kris280 » 01 cze 2009, 15:00

Mnie odpowiada zdecydowanie NL, można i blefować i zdecydowanie szybciej się idzie wzbogacic majac mocna karte.

Arnadel
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 38
Rejestracja: 13 mar 2009, 21:54

Postautor: Arnadel » 01 cze 2009, 15:07

Większość osób pisze, że wolą NL bo można blefować, ale ciekawi mnie na jakich grają stawkach, że tak się tym bronią.;] Bo na micro to raczej więcej się z tego traci niż zyskuje bo gracze idą nawet z najgorszą para do showdownu. Osobiście uważam, że obydwie odmiany mają swoje plusy i minusy, NL cenię za możliwość wyrzucenia gracza z rozdania broniąc swojego układu, jeśli odpowiednio się podbije zaś Limit podoba mi się z powodu tego, że uczy cierpliwości a jak się gra na stawkach 2/4,3/6 to dzięki temu można troszkę kaski wyciągnąć.
WHY SO FUCKIN' SERIOUS?

Your lust will set you free.

Awatar użytkownika
falkor81
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:46

Postautor: falkor81 » 01 cze 2009, 21:35

Arnadel pisze:Większość osób pisze, że wolą NL bo można blefować, ale ciekawi mnie na jakich grają stawkach, że tak się tym bronią.;] Bo na micro to raczej więcej się z tego traci niż zyskuje bo gracze idą nawet z najgorszą para do showdownu. Osobiście uważam, że obydwie odmiany mają swoje plusy i minusy, NL cenię za możliwość wyrzucenia gracza z rozdania broniąc swojego układu, jeśli odpowiednio się podbije zaś Limit podoba mi się z powodu tego, że uczy cierpliwości a jak się gra na stawkach 2/4,3/6 to dzięki temu można troszkę kaski wyciągnąć.

Dokładnie tak jak mówisz... wszyscy piszą o blefach allinach i ogólnie o tym jakie to możliwości daje gra NL natomiast nikt nie rozumie że to na limicie dopiero są możliwości gry ponieważ dużo trudniej komuś wygrać dużą pulę łapiąc lucky river do tego ciągle musimy myśleć zamiast zagrać zwyczajnie allin... Problem polega na tym że większość ludzi porównuje grę NL z Limitem na tych samych stawkach a to jest duży błąd ponieważ NL gra się na owiele niższych stawkach niż Limit z uwagi na to że nic nas nie ogranicza podczas obstawiania (myślę że aby porównać obie gry to do gry z limitem trzeba pomnożyć stawki około 2x)

skipim
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 27
Rejestracja: 17 maja 2009, 23:13

Postautor: skipim » 01 cze 2009, 22:35

NL only. Grałem z limitem, ale to nie to samo. Czegoś brakuje i wkurzające jest kiedy z mocną ręką podbijamy skromnie (limit) i koniec końców na riverze jeszcze komuś coś się trafia i dziękuję.
lepiej wygrać niż przegrać..

shemsuhor
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:34

Postautor: shemsuhor » 02 cze 2009, 09:31

Limit jest chyba bardziej "bezpieczny".Natomiast wolę NL dużo bardziej - ADRENALINA zdecydowanie osiąga u mnie wyższy poziom na NL:)

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 02 cze 2009, 14:23

Jako ze temat jest umieszczony w dziale dla poczatkujacych, mozna zalozyc ze ów poczatkujacy posiada minimalny bankroll. W zwiazku z tym zeby sie wzbogacic najprostsza i najbezpieczniejsza opcja sa stoliki cashowe z limitem. Na turkach z limitem raczej sie nie dorobimy na poczatku (generalnie nie wyobrazam sobie gry w turku z limitem, raz sprobowałem wiecej tego nie powtorze)

W moim przypapadku z 0.33$ grajac limit na stolach cashowych zrobilem pare dolarów, co pozwoliło na dalsza gre (w moim przypadku s'n'g NL).

Nalezy pamietac, ze Limit sie troche rozni od NL. Dajmy na to przyklady pary AA ktora wcale nie jest mocna reka w limicie, z kolei w NL jest b. mocna. Mysle ze w grze limit powinno sie jak najczesciej ogladac flop, nawet z gorszymi rekami. Bo nie raz mozna złamac dobra pare za pomoca zwyklych dwoch parek. Limit zapobiega eliminowniu przed flopem gorszych rak, które moga stanowic zagrozenie po flopie.

Wydaje mi sie ze limit uczy taktycznego podejscia do pokera w grze po flopie, przeciez kazdy moze w NL wrzucic all in z mocna para i zgarnac kupe hajsu.

Na koniec chcialbym powiedziec ze moim zdaniem gra Limit powinna byc okresem przejsciowym, po ktorym powinno sie zaczac grac w NL. W koncu to NL rządzi :)

edit: w sondzie oczywiscie zaznaczylem NL:P

CaleZycieNaMelanzu
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2007, 13:30

Postautor: CaleZycieNaMelanzu » 07 cze 2009, 15:58

Nigdy limit poniewaz wg mnie jest to gra drawowania , tylko no limit z tego wzgledu ze wieksza przyjemnosc z gry mi to sprawia

ZychuKK
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2009, 05:37

Postautor: ZychuKK » 08 cze 2009, 16:33

Mimo ze moj bank roll nie jest imponujacy to preferuje no limit. Wydaje mi sie ze jest pelniejszym rodzajem pokera. Pozatym gra jest ciekawsz :D

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 08 cze 2009, 16:51

Też zaczynam zmieniać zdanie bo parę dni temu napisałem że preferuję limit ale to tylko dla tego że nie miałęm za co grać,i sytuacja mnie do tego zmusiła.Teraz sam sobie zaprzeczam ale rzeczywiście na dłuższą metę na limicie nie będzie owocnych rezultatów.Na limicie dostając AA podbijasz i sprawdza cię cały stół i masz marne szanse bo w NL podbijasz tak że wejdzie jeden góra 2 z dobrym układem a po pojawieniu się flopa przebijasz tak że z krzeseł spadają :evil: Na no limit to zupełnie inna bajka ale pot limit można spokojnie grać bo nie przegramy w rozdaniu całego bankrolla i do tego możąliwe że się wzbogacimy.
POLAND PRIDE

Oczkins
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2009, 12:41

Postautor: Oczkins » 09 cze 2009, 08:12

Tylko no limit, duzo latwie i szybciej jest zarobic, no ale tez stracic. Mimo wszystko na limicie gra nie sprawia takiej przyjemnosci co na no limit. Pozdro

hzl-
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:58

Postautor: hzl- » 09 cze 2009, 19:20

Wiadomo, ze NL. Przy limicie po 2 rozdaniach mozna zasnac.

Awatar użytkownika
sextasy
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 304
Rejestracja: 09 sty 2008, 16:24

Postautor: sextasy » 10 cze 2009, 18:56

No Limit. Gra jest bardziej dynamiczna i większe ryzyko. No risk no fun :mrgreen:

odil007
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2009, 12:24

Postautor: odil007 » 27 cze 2009, 10:57

tylko i wyłącznie NL kiedyś przypadkowo zarejestrowałem się do turnieju PL to myślałem, że mnie szlak trafi.

kabukiman
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 20
Rejestracja: 26 kwie 2009, 00:27

Postautor: kabukiman » 04 lip 2009, 01:26

Nie wypada sie nie zgodzić z powyższymi postami, tylko no limit!

Pitr3k
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 16 cze 2009, 23:12

Postautor: Pitr3k » 04 lip 2009, 02:41

Ja gram tylko no limit . Pogralem przez jeden dzien limit ale strasznie mnie wkurzalo jak mialem dobrego handa i nie moglem zagrac all-ina :(

baoboy
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 48
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:31

Postautor: baoboy » 07 lip 2009, 23:12

ja gram No Limit, bo mało jest freerolli Limit a właśnie w freerolle grywam :)
Poza tym Limit gra się długo i trochę mnie to nuży ;)

jamal555
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2009, 18:25

Postautor: jamal555 » 09 lip 2009, 09:46

Zdecydowanie NL, kiedyś przez przypadek wbiłem na stół z limitem, to po 2 rozdaniach uciekłem, bo nie dało sie grać.


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.