Konkurs - szczypta szczęścia

Dyskusje o archiwalnych wydaniach najlepszego magazynu o pokerze - świętej pamięci Card Player Polska


Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9529
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 05 sie 2008, 21:13

Oficjalnie otwieramy nowy etap - 1 prenumerata losowa, 1 dla najlepszego. Zapraszam do dyskusji !
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

Awatar użytkownika
drl
-#VIP
-#VIP
Posty: 435
Rejestracja: 21 maja 2008, 19:39

Postautor: drl » 19 sie 2008, 04:13

no to moze cos tu od siebie wrzuce jako ze spac nie moge :)

1. ulubiony numer: Maj 2008 - wywiad z Patrik'em Antonius'em

2. za co lubimy CPP:
- za artykuly Hellmutha, Negreanu ktore zaskakuja opisem zdazen, z
ktorych mozna sie sporo nauczyc i za to ze sa pisane z humorem :)

- za "Polskie rozdanie" , wyrazy szacunku dla Pawła "Pawcio"
Majewskiego i Rafał „Jack Daniels” Gładysz za realne spojrzenie na to
co sie dzieje w Polski pokerze, za ich relacje z PPT i blizej nam znanych
wystepow polakow w turkach rangi eropejskiej i swiatowej(tiaa :P) i
jeszcze raz dla JD za arta z lutego 2008 "Liga pokera. Zrób to sam"

- za arytykul z czerwca zeszlego roku "World Series of Poker:Galeria
mistrzów" dzieki niemu dowiedzialem sie czegos o histori Wsop-u

- za (teraz mozecie sie zdziwic) slowniczek :) tak dobrze czytacie za
slowniczek. moim zdaniem to byl dobry ruch umieszczajac go tam, gdyz
wielu nowych adeptow sztuki pokerwoej czytajac niektore artukuly albo
analizy mialo by problem ze zrozumieniem czytanego tekstu a tako rach
ciach lecimy do okladki i juz wiemy o co chodzilo autorowi :)

3. Minusy CPP:
- brak (taaa chcielibyscie :))

- moim skromnym zdaniem troszke wygorowana cena "9.90zl" jak za 100
stron to moze troszke duzo, fakt teraz 2-u miesiecznik to nie bedzie
takiego problemu z kupnem.

- brakuje mi troszke jakis gadzetow zwiazanych od czasu do czasu np,
cos na podobe segregatora na pisemko, jakies karty itp. raz na jakies pol
roku cos takiego moglo by sie znalezc, albo chociaz w numerach
urodzinowych.

ale tu naslodzilem :) ale w sumie to sama prawda nie ma czego
krytykowac w tym pisemku, moze by sie cos znalazlo jak bym mial
jakies inne pismo pokerowe ale no coz narzekac nie bede moze kiedys
powstanie w Polsce Bluff :)<marzyciel> wiec wtedy wydam nastepna
recenzje

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 22 sie 2008, 00:42

drl pisze:- moim skromnym zdaniem troszke wygorowana cena "9.90zl" jak za 100
stron to moze troszke duzo, fakt teraz 2-u miesiecznik to nie bedzie
takiego problemu z kupnem.

- brakuje mi troszke jakis gadzetow zwiazanych od czasu do czasu np,
cos na podobe segregatora na pisemko, jakies karty itp. raz na jakies pol
roku cos takiego moglo by sie znalezc, albo chociaz w numerach
urodzinowych.


9,90 za takie pismo to moim zdaniem wlasnie baaardzo niska cena - i nie za bardzo wiem jak to sie moze oplacac (zreszta raczej sie nie oplaca - skoro redakca zwinela co drugi numer).
Popatrz na inne gazety o tak wąskiej tematyce - cena często dochodzi do 25-30 zł.

Co do gratisowych gadżetów - zgadzam się w 100% - pewnie podniosloby troche sprzedaż.

Moim zdaniem niestety coraz trudniej bedzie sie takim gazetkom przebić - fora internetowe wygrywają w rywalizacji - szczegolnie w takiej dziedzinie jak poker wole pogadać na forum, dowiedziec sie jakie jest spojrzenie na daną sprawę innych graczy -, niż czytać gazetę z którą nie za bardzo jest jak podyskutować.

Gazeta typu CP mialaby szanse przebicia się pod warunkiem, że daliby coś, czego na forum się po prostu nie znajdzie - czyli baaardzo solidne opracowania, wysokiej jakosci artykuly na rozsadnym poziomie merytorycznym. A CP niestety ma wiecej felietonow, opisow turkow live i reklam, niz solidnych artykulow pokerowych.

Pozdrawiam Sith Jarr

Awatar użytkownika
drl
-#VIP
-#VIP
Posty: 435
Rejestracja: 21 maja 2008, 19:39

Postautor: drl » 22 sie 2008, 02:38

SithJarr pisze:Popatrz na inne gazety o tak wąskiej tematyce - cena często dochodzi do 25-30 zł.


a ta sa jakies takie w polsce jeszcze inne niz CPP ?? :shock:

SithJarr pisze:Gazeta typu CP mialaby szanse przebicia się pod warunkiem, że daliby coś, czego na forum się po prostu nie znajdzie - czyli baaardzo solidne opracowania, wysokiej jakosci artykuly na rozsadnym poziomie merytorycznym. A CP niestety ma wiecej felietonow, opisow turkow live i reklam, niz solidnych artykulow pokerowych.


z tym sie zgadzam i nie zarazem bo moim zdaniem CPP jest skierowane dla raczej poczatkujacych osob ktore dopiero liznely poker.

co masz na mysli mowiac baaardzo solidne opracowania? przeciez masz opisy rozdan i nie tylko pisane przez pokerowych PRO :).
felietony ... pisane przez rodowych graczy i pisane o naszym pokerze
opisy turkow ? lewdo relacja PPT i czasem jesli jakis polak gdzies wystapi :)
solidne arykuly hmm .. moze sie myle wiec mnie popraw ale czy ty nie oczekujesz przypadkiem tego iz chcialbys sie z tej gazetki czegos nauczyc ?? takie wrazenie odnosze:)

SithJarr pisze:Moim zdaniem niestety coraz trudniej bedzie sie takim gazetkom przebić - fora internetowe wygrywają w rywalizacji - szczegolnie w takiej dziedzinie jak poker wole pogadać na forum, dowiedziec sie jakie jest spojrzenie na daną sprawę innych graczy -, niż czytać gazetę z którą nie za bardzo jest jak podyskutować.


w znacznej mierze niestety to prawda ... :( bo wlansnie teraz internet staje sie najiekszym srodkiem przekazu... ale zobacz ze zawsze sie znajdzie ktos chetny kto kupi gazetke z roznych powodow np. nudzi mu sie w kibelku podczas posiedzenia :twisted: :twisted:, jedzie na jakis wyjazd i nie bedzie mial co przez droge robic... powodow jest mnostwo i wlasnie dlatego CPP sie utrzymuje na polskim rynku i trzeba im wytrwalosci pogratulowac za to ze moze pismo nadal malo znane(smutna rzeczywistosc) ale chca dalej pisac i to sie chwali :)

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 22 sie 2008, 21:27

drl pisze:a ta sa jakies takie w polsce jeszcze inne niz CPP ?? :shock: wiecej felietonow, opisow turkow live i reklam, niz solidnych artykulow pokerowych.


Nie chodzi mi o gazety pokerowe - raczej o inne pisma specjalistyczne o wąskiej tematyce - np. gazeta dla nurkow, gazeta dla kitesurferow, gazeta dla akwarystow morskich, gazeta dla milosnikow psow rasy chujwiectoto itp itd

Takie periodyki mają male naklady - a same koszty przygotowania do druku są naprawdę spore - to samo dotyczy sie logistyki - wiec ciezko jest sprzedawac taką gazetę za 10 zl.

SithJarr pisze:Gazeta typu CP mialaby szanse przebicia się pod warunkiem, że daliby coś, czego na forum się po prostu nie znajdzie - czyli baaardzo solidne opracowania, wysokiej jakosci artykuly na rozsadnym poziomie merytorycznym. A CP niestety ma wiecej felietonow, opisow turkow live i reklam, niz solidnych artykulow pokerowych.


drl pisze:czy ty nie oczekujesz przypadkiem tego iz chcialbys sie z tej gazetki czegos nauczyc ?? takie wrazenie odnosze:)


Dokladnie tak - chcialbym aby bylo tam pare takich artykulow, ktore wymagalyby dobrej analizy, dokladnego czytania i pokombinowania - tak aby naprawdę skorzystać z wiedzy przekazanej gazecie. Jeżeli robisz gazete dla tak waskiej grupy - trzeba zadbac o to, aby nie byli to tylko początkujący - bo wtedy nie znajdziesz duzej grupy stalych odbiorcow,

Najlepszy przyklad.

Byl kiedys artykul na forum, chyba INVIDII, ale nie jestem pewien - w ktorym nasza urocza kolezanka udowadniala, ze w jezeli grasz z shortstackiem w turku i postawisz go na all-in, a w rozdaniu są jeszcze inne osoby - to jezeli naprawde nie masz na lapie monstera, to lepiej jest nie wybijac sie dalej miedzy soba, aby nie zwiekszac szans shortstacka - napisala to prosto, jasno i rzeczowo.

W CP z czerwca jest artykul "Jak wygrać w hold'ema nl majac tylko jeden zeton i krzeslo - w ktorym niejaki Ed Miller mowi to samo, tylko ze zajmuje mu to 5 kolumn tekstu - 12 dlugich akapitow - a w sumie przekazal dokladnie to samo

Pozdrawiam

Sith

Awatar użytkownika
drl
-#VIP
-#VIP
Posty: 435
Rejestracja: 21 maja 2008, 19:39

Postautor: drl » 22 sie 2008, 22:12

bo wlasnie u nas sa ze (chyba nie bedzie mial nikt z was nic do mnie za to) tak powiem wersje short tych artow.

SithJarr pisze:Dokladnie tak - chcialbym aby bylo tam pare takich artykulow, ktore wymagalyby dobrej analizy, dokladnego czytania i pokombinowania - tak aby naprawdę skorzystać z wiedzy przekazanej gazecie. Jeżeli robisz gazete dla tak waskiej grupy - trzeba zadbac o to, aby nie byli to tylko początkujący - bo wtedy nie znajdziesz duzej grupy stalych odbiorcow,


ale zobacz o tego masz forum gdzie na zywca mozesz cos napisac i dostac odpowiedz, a w takim razie to co powiesz o opisach Hellmutha, Negreanu, Brunsona i innych ?? przeciez tam masz analizy wlasnie.

i wierz mi poker w polsce jest malo znany, i nawet jesli chca wydawac CPP dla tak waskiej grupy nawet jesli beda to nowicjusze to co w tym zlego. CPP to jedyne pokerowe pismo w polsce rozumiem jesli by mialo konkurencje to wtedy bylo by co innego, ale jak to sie wszystko rozkreci i u nas bedzie pokerowy boom to wtedy napewno duzo ludzi poprzez nowicjuszy do tych juz pro beda je kupowali z tego wzgeldu ze cos im sie podoba, widzisz w polsce mieszka 38mln. ludzi to nawet niech co 15 kupi gazetke z byle jakiego powodu, to zobacz jaka juz maja grupe stalych czytelnikow :)

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 23 sie 2008, 00:39

Ja nie mowie ze w tej gazecie nie ma nic ciekawego - uwazam ze jak za te kase to i tak trzyma dosc przyzwoity poziom - jednak jak dla mnie bardziej mialaby sens jakby kosztowala 25 zl - i miala po prostu wyzszy poziom merytoryczny. Ale jak to mowia - na bezrybiu i rak ryba - wiec trzeba sie cieszyc ze jest jakakolwiek. Z drugiej strony - skoro po kilku numerach podejmuje sie decyzje o zmniejszeniu częstotliwości wydawania pisma o polowe - to znaczy ze cos jednak jest nie tak.

drl pisze:widzisz w polsce mieszka 38mln. ludzi to nawet niech co 15 kupi gazetke z byle jakiego powodu, to zobacz jaka juz maja grupe stalych czytelnikow :)


Tu to ze sie juz mocno rozjechal z realiami. "Wprost" kupuje co 215, "Playboya" co 400 - nie wiem jak CP moglby kupowac co 15 :-)

Pozdrawiam

Sith

Awatar użytkownika
drl
-#VIP
-#VIP
Posty: 435
Rejestracja: 21 maja 2008, 19:39

Postautor: drl » 23 sie 2008, 01:35

SithJarr pisze:Z drugiej strony - skoro po kilku numerach podejmuje sie decyzje o zmniejszeniu częstotliwości wydawania pisma o polowe - to znaczy ze cos jednak jest nie tak.


bez przesady mozna wymienic sporo pism o dowolnej tematyce, wezmy np gry komputerowe niby sa czasopisma i tez sa wydawane co 2 miechy a sprzedaja sie jak swieze buleczki a wydaja je z takiego powodu iz nie maja tyle newsow zeby je czesciej wydawac, ja rozumiem ze CPP moze robic np co numer 25 str samych opisow rozdan ale po co, krotko mowiac cieszmy sie tym co mamy :)

to z co 15 osoba to moze przesadzilem ale dalem to tylko na przyklad

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 23 sie 2008, 14:27

Witam,

Najwazniejsze jest to, ze jak ktos mieszka w Lodzi na Retkini to moze latwo kupic w realu na Wlokniarzy ;)

Pozdrawiam

Sith

Awatar użytkownika
Mr_Olimp
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 415
Rejestracja: 06 mar 2008, 19:29

Postautor: Mr_Olimp » 24 sie 2008, 06:46

ciekawe jak to Layne Flack wchodzil z 85s.
Heh, ogolnie to za czesto takiego czegos nie czytalem.. :roll:
RB wszystkie sieci - PM

Awatar użytkownika
AjApok
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 09 maja 2008, 15:34

Postautor: AjApok » 24 sie 2008, 10:51

szkoda że ostatnio cardplayer stał się dwumiesięcznikiem 2 miechy troche długo na oczekiwanie na nowy numer

Awatar użytkownika
drl
-#VIP
-#VIP
Posty: 435
Rejestracja: 21 maja 2008, 19:39

Postautor: drl » 24 sie 2008, 18:50

AjApok pisze:szkoda że ostatnio cardplayer stał się dwumiesięcznikiem 2 miechy troche długo na oczekiwanie na nowy numer


z tego wzgledu powinni zwiekszyc objetosc pisemka to wtedy newet by sie nie zauwazalo tej przerwy :)

nbf
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 24 cze 2008, 18:37

Postautor: nbf » 31 paź 2008, 21:10

juz to pisałem wczesniej w konkursie wyzej, ja sie nie dziwie gloremu, takie czaspoismo a tak malo do powiedzenia, jak tylko dojdzie paczuszka, matko, gdyby byl taki dzial o haringtonie, ilez ja bym mial do powiedzenia, wiele kwesti do przedyskutowania, naprawde a tu taka bieda , niewiem czy tylko moge tu pisac o artykułach z 2007 bo musze nadrobic zaległosci i chce zaczac od poczatku

michaLL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 10 mar 2008, 21:36

Postautor: michaLL » 01 lis 2008, 12:58

nbf pisze:juz to pisałem wczesniej w konkursie wyzej, ja sie nie dziwie gloremu, takie czaspoismo a tak malo do powiedzenia, jak tylko dojdzie paczuszka, matko, gdyby byl taki dzial o haringtonie, ilez ja bym mial do powiedzenia, wiele kwesti do przedyskutowania, naprawde a tu taka bieda , niewiem czy tylko moge tu pisac o artykułach z 2007 bo musze nadrobic zaległosci i chce zaczac od poczatku


W takim razie co Cię powstrzymuje przed włączeniem się do dyskusji ?

nbf
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 24 cze 2008, 18:37

Postautor: nbf » 01 lis 2008, 14:57

bo nigdy go nie miałem w rekach, dopiero zamówiłem archiwalne magazyny z 2007 roku, i nadrobic zaległosci, cos przeczytam zainteresuje mnie, to sie tu podziele tym

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9529
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 13 lis 2008, 00:50

Przypominam, że konkurs wciąż aktualny w listopadzie. Wystarczy 1 sensowny post !
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

Awatar użytkownika
Mr_Olimp
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 415
Rejestracja: 06 mar 2008, 19:29

Postautor: Mr_Olimp » 24 lis 2008, 23:05

proponowal bym, by zamiast 3 rocznych prenumerat, rozlosowac 6 polrocznych.
RB wszystkie sieci - PM

titanum
-#VIP
-#VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 26 gru 2007, 20:23

Postautor: titanum » 15 gru 2008, 10:27

Mr_Olimp pisze:proponowal bym, by zamiast 3 rocznych prenumerat, rozlosowac 6 polrocznych.


takie cos nie ma sensu bo cardplayer jest dwumiesiecznikiem tak wiec dostaniesz 3 numery o po twojej nagrodzie :razz: a ostatnio dużo sie działo i myśle że kolejny numer będzie gruby w relacje no chyba że unibet-brak-polskiej-licencji! Open "nie przyjaźni" sie z card playerem bo co do ept w pradze to nie mam watpliwości że relacja na pewno będzie.

Awatar użytkownika
bazee
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 394
Rejestracja: 27 kwie 2008, 16:13

Postautor: bazee » 07 kwie 2009, 17:19

glory glory man united, czy ta promocja jest jeszcze aktualna?
podobnie czy Konkurs - Najaktywniejszy wygrywa! - tez jest aktualny?

zdaje sie ze od grudnia nie bylo losowan ani rozdawanych Card Playerow ?

Prezes87
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 65
Rejestracja: 25 maja 2008, 21:54

Postautor: Prezes87 » 08 kwie 2009, 08:49

hehe połowa osób w Poznaniu nie wzieła bo już ma zaprenumerowane ;P;)

Awatar użytkownika
bazee
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 394
Rejestracja: 27 kwie 2008, 16:13

Postautor: bazee » 09 kwie 2009, 13:47

Prezes87, czyli ze polowa ma zaprenumerowane - a druga polowa nie ma :)
wiec druga polowa tez by chciala rozwijac czytanie :P

Awatar użytkownika
Spiegol
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2170
Rejestracja: 08 lis 2007, 00:43

Postautor: Spiegol » 11 kwie 2009, 11:41

Odpowiem może za glorego, chyba mi głowy nie urwie :P

Sądzę, że konkurs dla najaktywniejszego nadal aktualny bo na PKPT w Poznaniu mówił przy okazji wręczania CPP, że wystarczy napisać kilka postów w odpowiednim dziale i dosadnie to podkreślił ;) a przecież w Poznaniu byliśmy jakieś 2 tygodnie temu ;)

michaLL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 10 mar 2008, 21:36

Postautor: michaLL » 12 kwie 2009, 10:50

Skoro w dziale Card Player posucha, to komu przyznawać prenumeraty ? ;-)
Warto wymienić poglądy na dane tematy, bo to naprawdę poprawia naszą grę. Dlatego napiszcie co uważacie o poszczególnych artykułach.
Call, and it will be all over ...

bushmk
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2009, 14:15

Postautor: bushmk » 16 kwie 2009, 15:48

Nigdy jeszcze nie miałem w rękach tej gazety, a co najgorsze nawet nie mam pojęcia gdzie można u mnie w mieście taką kupić. Jednak czytając komentarze można stwierdzić, że jest bardzo ciekawa. Można się wiele ciekawego z niej dowiedzieć. Przeznaczona zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych :)

michaLL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 10 mar 2008, 21:36

Postautor: michaLL » 16 kwie 2009, 16:07

bushmk pisze:Nigdy jeszcze nie miałem w rękach tej gazety, a co najgorsze nawet nie mam pojęcia gdzie można u mnie w mieście taką kupić. Jednak czytając komentarze można stwierdzić, że jest bardzo ciekawa. Można się wiele ciekawego z niej dowiedzieć. Przeznaczona zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych :)


Dokładnie, warto mieć tę gazetkę ;-) Zamów prenumeratę bezpośrednio ze strony CP, bo chyba tak jest najłatwiej i najprzyjemniej.
pozdr
Call, and it will be all over ...


Wróć do „Card Player Polska”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.