Kiedy się wycofać (emocje)

Gra w pokera - strategie i taktyki stosowane w grze w sieci pozwalające maksymalizować wygrane podczas gra w pokera.
Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 24 mar 2009, 16:28

to trzeba tak chyba trochę intuicyjnie no bo jak widzisz że karta ci w ogóle nie idzie i wszystko tracisz to czas najwyższy żeby założyć psu kaganiec i iść na spacer albo ewentualnie z kolegą na piwko,byle tylko nie siedzieć w domu bo zawsze cię zaciągnie z powrotem i wszystko przegrasz.pozdrawiam
POLAND PRIDE

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 31 mar 2009, 18:52

Słuszna uwaga. Limit dolny też muszę ustawić. Skoro w górę ma być 4$ to i w dół 4$ będą oznaką, by odpuścić w danym dniu :)

Awatar użytkownika
Ezkalop
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 414
Rejestracja: 12 sty 2009, 22:47

Postautor: Ezkalop » 31 mar 2009, 23:12

Ja ustalam tylko granice dolną. Dwa buy iny na stolik i w ciągu dnia 4 buyiny. Jak przegram na stolikach cash. odpuszczam na pare dni i przechodze na turnieje i s&g. a jak nie przegrywam to gram do puki mi sie nie znudzi albo do puki sie gracze do mnie za bardzo nie przyzwyczają.

Awatar użytkownika
kony
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 323
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:04

Postautor: kony » 01 kwie 2009, 00:01

Zgadzam sie z powyzszym wykladem ale zapominacie o jednym... to jest hazard :D a to się ciezko leczy :P
Cóż za różnica, ile posiadasz? Czyż nie ważniejsze, ile Ci brakuje?

Kepasa198
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:24

Postautor: Kepasa198 » 01 kwie 2009, 14:05

Ja ostatnio wlasnie nie wiem kidy mam sie wycofac oi sporo na tym trace...

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 01 kwie 2009, 22:58

Dodam na pocieszenie, że dzisiaj pierwszy raz pohamowałam się i odeszłam od gry we właściwym momencie, czyli gdy skończyła się dobra passa :) Toż to takie proste było, a przez brak hamulców tyle razy się spłukiwałam... 3 miesiące musiałam czekać, żeby powiedzieć sobie: karty ładnie szły, ale szczęście się odwróciło. trochę wtopiłam, ale nie muszę na siłę dzisiaj tego odrabiać. jutro też jest dzień.

Moje odejście dzisiaj od gry uważam za swój największy sukces. W końcu zaczynam panować nad swoją grą :)

GrzegorzP
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2008, 17:29

Postautor: GrzegorzP » 04 kwie 2009, 22:52

gratulacje i oby tak dalej, najważniejsze, żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością i wiedzieć kiedy należy powiedzieć stop

boooro0
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 43
Rejestracja: 26 mar 2009, 19:08

Postautor: boooro0 » 05 kwie 2009, 13:30

Dokładnie mam to samo,zdążyłem zauważyć że kiedy już nie ma takiej przyjemności z gry a zaczynają się pieniądze to znak że coś jest nie tak i lepiej dać sobie spokój.Oczywiście można mówić że trzeba sobie ustalić limity i wtedy odejść,albo ileś tam wygrać ale jak ktoś się sam nie nauczy to raczej nic z tego.Jeśli mi się włączy w głowie $$$ przegram zawsze w 99% obojętne czy mam AA czy KK to i tak dojdzie co trzeba na river.Opanować emocje nie taka prosta sprawa ;) Najlepiej mieć jak najlepsze samopoczucie do tego sportu-to właśnie wygrywa,złość i nerwy-przegrana,co z tego jak granica jest taka cienka :cry:

grzesiekm.
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 93
Rejestracja: 23 kwie 2008, 01:25

Postautor: grzesiekm. » 17 kwie 2009, 00:13

Ja ustalam sobie limit czasu grania. 2-3 godziny, wynik nie ważny i odchodzę od kompa. Obowiązkowo po każdej godzinie przerwa ok 10 min. Z wyjątkiem serii bad beatów. Wtedy od razu odchodzę bo zaczyna się tilt. Odchodzę wtedy i staram się spojrzeć na to z perspektywy statystyki. W końcu raz na kilkanaście rozdań moje AA musi polec z jakimś Kx czy 72. Przerwa na papierosa i wracam do gry. Obowiązkowo bez alkoholu (jak jazda samochodem 99 razy na 100 może się udać) w końcu nie siadamy, żeby oddawać dolce jak fishe na prawo i lewo. Czyli określony przedział czasowy lub finansowy (stracone 3-4 buy-in) wystarczy, chyba, że ktoś siada tylko dla rozrywki, ale wtedy obejrzenie ciekawego filmu jest tańsze.

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 17 kwie 2009, 13:54

dzisiaj niestety nie udało mi się zachować zasad i niestety z pieniążków na + wyszedłem na zero ale już dzisiaj nie gram bo to jest poker jak nie dziś to jutro co tam przecież się nie pochlastam :evil:
POLAND PRIDE

Kepasa198
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:24

Postautor: Kepasa198 » 17 kwie 2009, 14:23

Wczoraj tez sie nie moglem powstrzymac od spreawdzenia i tak wyszlo,ze mial karete i odpadlem...jak mam dobra karte to ide w zaparte i ni emysle,ze ktos moze miec lepsza,to jets wielki blad...

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 17 kwie 2009, 14:38

Ja się ostatnio łapię na tym, że jak zostaję w grze tylko i ja gracz na big blindzie, na flopie pokazują się niskie karty, ja mam coś w stylu AK, a gracz BB podbija, to wchodzę licząc na to, że pewnie i tak mam najlepsze karty, bo kto by uzbierał coś do takich niskich kart. Zapatrzona w moją wysoką rękę wchodzę w zaparte, nie zwracając uwagi, że przeciez ktoś kto był na BB i za darmo zobaczył flopa, to spokojnie może mieć nawet i dwie pary.
Czytam teraz Sklansky`ego, bo jak dostaje dobre karty, to jestem nimi bardzo zachwycona, wchodzę odważnie, ale po kilku złych licytacjach, postanowiłam dokształcić się w temacie "jak zagrywać pewne grupy kart" - mam duże braki w tym zakresie i przez to zbyt emocjonalnie podchodzę to wtopionej kasy z dobrą kartą na ręcę. A tak to się poduczę i nie będę mogła mieć sobie tego za złe, bo będę wiedziała, że zagrałam dobrze, a to co się stało to pech. To z kolei nie będzie wpływać negatywnie na moją dalszą grę :)

sallahadin
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 53
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:25

Postautor: sallahadin » 17 kwie 2009, 15:47

Ja mówie ze przez neta bardzo trudno się wycofać w odpowiednicm momencie a to dlatego zę nie traktujemy tej kasy poważnie. Wydaje sie nam ona jakaś wymyślona, wirtualna. Gdy gramy na żywo i mamy "namacalny" kontakt z tą kasa bardziej ją docenimy

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 17 kwie 2009, 22:29

No ja już nie mogę właśnie zakończyłem turniej tuż tuż przed miejscami płatnymi. :cry: Gram no i jestem prawie na miejscach płatnych dostaje A2 no i wchodzę na floop spada A2Dno i jade dalej spada A ja grubo podbijam gościu call dochodzi dama i walę allin i patrzę a tu gościu pokazuje DD pzdr :cry:
POLAND PRIDE

bialymaly
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:09

Postautor: bialymaly » 18 kwie 2009, 17:56

sallahadin pisze:Ja mówie ze przez neta bardzo trudno się wycofać w odpowiednicm momencie a to dlatego zę nie traktujemy tej kasy poważnie. Wydaje sie nam ona jakaś wymyślona, wirtualna. Gdy gramy na żywo i mamy "namacalny" kontakt z tą kasa bardziej ją docenimy


ja po stracie 1200usd - w internecie się brzydko mówiąc porzygałem (proszę nie dawać bana chciałem tylko uzmysłowić mocno) i nie przesadzam w tym momencie bo na czworaka do kibelka doszedłem bo stać dobrze nie mogłem... a odejść nie potrafiłem jak widziałem że ma flushaa ja 2 pary i tyle zainwestowałem, mówiłem sobie "blefuje"...
Na większości room'ach mambomam93 ;)

matuch1990
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2009, 10:28

Postautor: matuch1990 » 18 kwie 2009, 19:26

dla mnie najlepszy sposób to nie wpłacać dużych sum. Nie gram w pokera by zarobić, ino się zabawić. Po drugie nie gram turniejów z dużą ilości graczy. Nawet jak jest to freeroll z nagrodą 10k $, ponieważ po max 3 godzinach gry totalnie mi się odechciewa i zaczynam nawet z gównianymi kartami grać all in. Jest to po prostu silniejsze ode mnie. Ja to traktuje jak rozrywkę, nic więcej....

grzesiekm.
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 93
Rejestracja: 23 kwie 2008, 01:25

Postautor: grzesiekm. » 18 kwie 2009, 21:45

gama87 pisze:mam coś w stylu AK, a gracz BB podbija, to wchodzę licząc na to, że pewnie i tak mam najlepsze karty, bo kto by uzbierał coś do takich niskich kart. Zapatrzona w moją wysoką rękę wchodzę w zaparte, nie zwracając uwagi, że przeciez ktoś kto był na BB i za darmo zobaczył flopa, to spokojnie może mieć nawet i dwie pary.

Gra preflop się kłania. Po to podbijasz, żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji. W początkach swojego grania też robiłem akcje jak np: limpowanie AA żeby jak najwięcej osób weszło do rozdania. Efekt był taki, że jeśli ktoś nie dobrał to pasował a ja przegrywałem z K4 off

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 19 kwie 2009, 05:11

grzesiekm. pisze:
gama87 pisze:mam coś w stylu AK, a gracz BB podbija, to wchodzę licząc na to, że pewnie i tak mam najlepsze karty, bo kto by uzbierał coś do takich niskich kart. Zapatrzona w moją wysoką rękę wchodzę w zaparte, nie zwracając uwagi, że przeciez ktoś kto był na BB i za darmo zobaczył flopa, to spokojnie może mieć nawet i dwie pary.

Gra preflop się kłania. Po to podbijasz, żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji. W początkach swojego grania też robiłem akcje jak np: limpowanie AA żeby jak najwięcej osób weszło do rozdania. Efekt był taki, że jeśli ktoś nie dobrał to pasował a ja przegrywałem z K4 off


Własnie kilka tego rodzaju wiekszych przegranych w minionym tygodniu skłoniło mnie do lektury Sklansky`ego - przeczytałam już jak grać przed flopem na wczesnej i środkowej pozycji, dzisiaj czas na późną:) I naprawdę idzie mi lepiej, a przede wszystkim czuję się nieco pewniej wchodząc do gry.

Awatar użytkownika
mx
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1527
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:59

Postautor: mx » 19 kwie 2009, 05:31

gama87 ... w wojnie blindow grasz szerszy zakres rak i zakres raisow powinien byc wiekszy i nie rob raisow typu koles na BB wplacil 30 to ty na SB raise do 60 ... bo ja np callowalbym z 70% rak albo reraisowal ... jak juz raisowac to 3xBB najmniej ... no i zalezy jakie stawki grasz :P a i bardziej polecam Harringtona ( Harrington on Holdem / Harrington o Holdem Polskie wydanie ) chociaz Slansky tez jest dobry :) ale grasz turnieje wiec Harrington sie przyda :P

denamrk666
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 27 kwie 2009, 20:39

Postautor: denamrk666 » 29 kwie 2009, 11:59

najlepiej ustalic sobie pewne limity czasu i byc konsekwentnym w tym. Np mowisz sobie ze bez wzgladu na to jakiego bedziesz mial stacka o godzinie powiedzmy 10 konczysz gre i juz.
Tylko nie rob tez tak ze jak widzisz ze zbliza sie 10 to wchodzisz z byle czym zeby jeszcze jakas reke zagrac.

Drugi sposob :
Powiedzmy ze postanawiasz konczyc juz gre na dzis ale widzisz ze jestes troche w plecy. Mowisz sobie gram dopuki mnie ciemne nie zlapia i wchodze tylko z mocna reka. Czesto to placenie ciemnych pomoze ci odejsc od stolu.

Trzeci sposob:
To wedlug mnie jeden z gorszych o ktorech juz tu pisali, postanowienie ze ugrasz jakas kwote np 10$ i wychodzisz, ale to zazwyczaj dziala na zasadzie " wszystko albo nic" bo jak wejdziesz na stol z 7$ spadniesz do 5$ to juz pozniej ( biore pod uwage to co mowiles sam, ze nie potrafisz odejsc od stolu) na 80% odejdziesz z niczym.

bialymaly
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:09

Postautor: bialymaly » 30 kwie 2009, 14:50

najważniejsze to konsekwentne przestrzeganie swoich zasad.... dot. BM etc.
Na większości room'ach mambomam93 ;)

Arnadel
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 38
Rejestracja: 13 mar 2009, 21:54

Postautor: Arnadel » 30 kwie 2009, 15:48

Dokładnie, przestrzeganie zasad najważneisjze. Osobiście jak gram to robię sobie sesje ale jak widzę, że karta idzie a stół słaby to jeszcze gram, odwrotnie co do gorszych kart, jeśli nie idzie mi w ogóle gra to wyłączam przed czasem.;]
WHY SO FUCKIN' SERIOUS?

Your lust will set you free.

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 08 maja 2009, 02:13

Pytanie do już bardziej doświadczonych graczy.O co chodzi w tej taktyce,bo patrze sobie czasami na ekspekcie jak ludzie sobie grają na grubsze pieniążki i nie dowierzam.Np na grze limit w każdym rozdaniu podbija np 60 $ i po flopie znowu 60 turn 60 i aż gośc spasuje albo stawi większy opór to sam pasuje.Dziwi mnie to bardzo ponieważ nie wiem czy to fisze tak robią ale na moich oczach gośc jeden tak 700$ przegrał przez 30 min.Taktyka na tyle dla mnie dziwna bo bądź co bądź ale jak na polskie realia to duże pieniądze i nie wiem za bardzo czemu moga służyc takie zagrywki.Tymbardziej że na no limits też tak dużo ludzi robi i nie wiem czy da się wyjśc na plus z tak agresywnej gry.
POLAND PRIDE

phonik
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 23 paź 2008, 01:21

Postautor: phonik » 08 maja 2009, 10:12

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, w grze FL wysokosc podbicia jest stala, na preflop i flop wynosi 1bb, na turn i river 2bb.

pozdr

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 08 maja 2009, 13:17

chodzi mi o to że jak jest gra no limit na ekspekt to wiara podbija 30 to po tem już tylko 60 i tak co rozdanie i nie za bardzo rozumiem o co biega.....pzdr
POLAND PRIDE


Wróć do „Strategia i taktyka w grach stolikowych”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.