HORSE

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
Oskarek

HORSE

Postautor: Oskarek » 13 lut 2008, 13:16

Hold'em
Omaha high-low
Razz (Seven card stud low)
Stud (Seven card stud high)
Eight-or-better (Seven card stud high-low)

Gra w HORSE

W HORSE każda runda grana jest jedną z odmian pokera. Zaczyna się od limit holdem. Następnie limit Omaha Hi Lo, potem razz (seven card stud low), seven card stud i na końcu seven card stud high-low. Gdy runda seven card stud high-low kończy się, cykl powtarza się, czyli kolejna runda to limit holdem. Możesz sprawdzić która runda jest w danej chwili. Informacja jest wyświetlana na górnym pasku okna stolika.

Gdy następuje przejście z Omaha Hi Lo do razz, „button” zostaje wstrzymany. W ten sposób, kiedy następuje przejście z seven card stud high-low do holdem, nikt nie jest pomijany, ani nie musi wnosić dodatkowych zakładów.

Wszystkie składowe HORSE są grane w odmianie fixed limit. Nie ma gier Pot Limit albo No Limit. Limity (np. 5-10$) są utrzymywane w tej samej wysokości we wszystkich grach. Np. $5-10 fixed limit hold'em, $5-10 fixed limit Omaha high-low, itd.

Awatar użytkownika
maximus86
-#VIP
-#VIP

Postautor: maximus86 » 15 lut 2008, 13:19

w jakiej sieci można zagrać w tą odmianę pokera??
"Najważniejsze to wchodzić w wygrane ręce"
+ jak w każdej grze i w pokerze potrzebne jest szczęście... :)

Awatar użytkownika
nowy233
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: nowy233 » 15 lut 2008, 13:58

maximus86 pisze:w jakiej sieci można zagrać w tą odmianę pokera??

Poker Stars-nielegalny-w-PL-!

pawlak73
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: pawlak73 » 18 lut 2008, 21:45

Widzę że świat pokera się rozkręca. Pierwszy raz słyszę o takiej odmianie pokera ale jest dość ciekawa, tylko jednym może minusem jest to że można sie w tym wszystkim pogubić no ale dla chcącego nic trudnego :grin: . Pozdro.

Awatar użytkownika
martini
-#VIP
-#VIP

Postautor: martini » 08 kwie 2008, 21:30

No prosze :) Wreszcie dostalem wytlumaczenie tego, co sie dzisiaj dzialo na moim pierwszym turnieju sieci LuckyHog :) Poczatek obiecujący, nienajgorsze rozdania (texas hold'em) az tu nagle... cos sie stalo ? Dostalem cztery karty ? O co chodzi ? Ach...to sie Omaha nazywa...no dobra, gramy, pierwszy raz ale gram w to :) hmm...koles zgarnal pule...? Dlaczego ? Po chwili znowu wszystkie karty poooooooszly i pojawia sie cos co widzialem tylko raz w filmie Hazardzisci :) Niestety ja nie mialem przyjaciela "Robala" i nie bylem Mattem Damonem wiec przegralem wsio co uzbieralem z Texas hold'em :)

Ten dzisiejszy turniej pokazal mi, ze nie mozna grac dobrze w pokera grając tylko w Texas Hold'em :) Ciekawa lekcja swoją drogą :)

Awatar użytkownika
eeleel
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: eeleel » 11 kwie 2008, 12:57

To oczywsite, jesli nie znasz zasad Omahy czy tego co odpowiada za literke R to jak mozesz grac i wygrywac. Swoja droga tez na CarbonPoker gralem jakies freeroll Horse i rowniez odpadalem po HOld'emie ;)
Loyalty above all !

SZYCHA_PL
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: SZYCHA_PL » 26 kwie 2008, 15:02

ciekawy artykuł jest w marcowym numerze Card Player z 2007 roku
o tym, jak kilku fanatyków to wszystko rozkręcało w Las Vegas (BIG GAME) ;)
grali w 5 gier, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, że nie gra w coś, w czym jest ekspertem

Altey
-#VIP
-#VIP

Postautor: Altey » 02 sty 2009, 19:36

Bardzo ciekawa odmiana. Szczerze mówiąc nie słyszałem o niej wcześniej, jednak teraz chętnie w nią zagram :)

Awatar użytkownika
sn00pski
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: sn00pski » 02 sty 2009, 20:04

Widzialem turnieje na PokerStars-nielegalny-w-PL! wlasnie z tej odmiany, ale jakos nie chcialo mi sie probowac gry w to wszystko. Zreszta to musi byc troche irytujace tak cagle zmieniac nastawienie i sposob gry. Co ile sa te zmiany?
The worst fucking poker rooom EVER(EST) POKER!
http://www.youtube.com/watch?v=pFTjeaDlxDI

Awatar użytkownika
stafikus
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: stafikus » 03 sty 2009, 00:43

Zmiany są dość często, dokładnie nie pamiętam co ile. Pamiętam jak pierwszy raz grałem w tego horsa i nawet nie wiedziałęm co to jest :o na początku wszystko ładnie pięknie zwykły holdem po pewnym czasie patrze omaha się zaczeła myśle co jest grane :?: Za jakiś czas znowu coś innego w co nawet nie umiałem grać więc dałem all ina i tak się skonczyła moja przygoda z horse :grin: btw niezła nazwa hehe

Awatar użytkownika
M@jkel
-#VIP
-#VIP

Postautor: M@jkel » 03 sty 2009, 12:09

Zmiany sa zwykle w tym samym czasie gdy zmieniaja sie wysokosci Blindow.

Awatar użytkownika
Ted Forester
-#VIP
-#VIP

Postautor: Ted Forester » 03 sty 2009, 13:49

Ja się zainteresowałem tą odmianą pokera po obejrzeniu tego filmiku :

WSOP 2008 $50 000 H.O.R.S.E.

Fajnie byłoby kiedyś wystąpić w takim evencie :wink: A swoją drogą niezły koleś z tego Scotty'iego - nie dość,że po pijaku rozróżniał, że grają w danym momencie, np. Razz a nie Holdem, to jeszcze wygral :grin:

Awatar użytkownika
Mlody
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: Mlody » 03 sty 2009, 18:27

Co Wy gadacie, zmiany sa co okrazenie stolu ;)
So tell that someone that you love
Just what you're thinking of
If tomorrow never comes

Palnik
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: Palnik » 09 maja 2009, 01:14

niedawno właściwie zacząłem przygodę z HORSE, co mi się spodobało przede wszystkim nie wieje nudą, duże wymagania wobec gracza czyli poznanie tajników omaha h/l studa h/l razz i holdema
może to nie ten dział ale przydał by się forumowy turniej w HORSE pewnie znalazło by się troszkę chętnych jakiś freeroll nie musi być żadnych wygranych raczej chodziło by o zabawę

Oskarek

Postautor: Oskarek » 11 maja 2009, 07:45

Palnik, byla taka ankieta gdzies jaka gre by zagrac ale duzo osob nie bylo za tym ;p wiecej w Omahe chcialo

Kantus
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Kantus » 29 maja 2009, 08:51

O w jakiś forumowy turniej HORSE też bym chętnie zagrał.
A gry raczej się nie zmieniają co okrążenie bo poprosty w razz/stud/stud hl diler nie krąży po stole:)

Bobo
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Bobo » 11 sty 2010, 23:19

Odkopię temat :)

reszta to musi byc troche irytujace tak cagle zmieniac nastawienie i sposob gry.

Wg mnie to jest właśnie najlepsze. Cały czas coś się dzieję, poświęcasz grze więcej uwagi a co za tym idzie nie nudzisz się.

Na niskich stawkach w inne odmiany to zwykle gra się ABC i wszystko się robi automatycznie.

Mi jakoś 8-game nie pasuję głównie przez NL holdem ;P

Na FTP co kilka godzin są turnieje z wpisowym 5 $ , zawsze jest z ~ 200 osób to pula jest przyzwoita.

Znacie jakieś fajne artykuły o Studzie ?

kosiarek79
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: kosiarek79 » 16 lut 2010, 16:21

HORSE mozna zagrac na fulltilt-brak-polskiej-licencji! o godzinie 23:40 (codziennie)naszego czasu
jak dobrze pamietam zmiana gry jest co 10min

legfe
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: legfe » 19 lut 2010, 18:56

Grać można w każdym momencie, a o 23:40 jest freerol HORSE. :P

Awatar użytkownika
mefius
-#VIP
-#VIP

Postautor: mefius » 11 maja 2010, 20:38

mampytanie, czym sie różni horse od 8 game??
Koszą kosy lasy choć już mają dosyć kasy, a ty graj w pokera i czekaj na cztery asy

hermes06
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: hermes06 » 14 maja 2010, 03:17

Na 8-game składają się:
2–7 triple draw
Limit Hold 'em
Omaha/8B
Razz
Stud
Stud/8B
No limit Hold 'em
Pot limit Omaha

Awatar użytkownika
mefius
-#VIP
-#VIP

Postautor: mefius » 14 maja 2010, 15:30

ok dzieki, a gdzie można jescze zagrać w horsea lub w 8 game oprócz na pokerstarsie?? Chodzi mi o frerole (na PS jest 8000 osób) wiec troche to zniehęca
Koszą kosy lasy choć już mają dosyć kasy, a ty graj w pokera i czekaj na cztery asy

Oskarek

Postautor: Oskarek » 14 maja 2010, 15:32

na fulltilt-brak-polskiej-licencji! poker zobacz

hermes06
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: hermes06 » 17 maja 2010, 01:46

Na FTP jest 7-game, ale nie w wersji freeroll niestety. Natomiast są codziennie turnieje HORSE, tylko, że też grywa po kilka tysięcy ludzi. Niestety obawiam się, że tylko największe roomy oferują freerole w mixed games.

Awatar użytkownika
mefius
-#VIP
-#VIP

Postautor: mefius » 17 maja 2010, 10:32

dzieki za pomoc, ale na FTP chyba też nie będę grał, bo to dla mnie bez sensu grać z paroma tysiącami ludzi, troche szkoda że te rodzaje gry cieszą sie zroku na rok coraz większa popularnością heh :smile:

Wróć do „Rodzaje gier w pokera”