Holdem manager 2 Pytania

Lektury zwiększające umiejętności oraz soft pokerowy pozwalający podejmować skuteczniejsze decyzje w czasie gry.

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3061
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 21 mar 2015, 09:10

Pomoże ktoś z opanowaniem chmury w HM2 (Cloud)?

Generalnie wygląda to tak - mam kompa stacjonarnego z dyskiem zewnętrznym na którym mam HM2 i od czasu do czasu podłączam się do laptopa z tym dyskiem i tam też chciałbym mieć staty z HM2.

Tyle że jeśli uruchamiam HM z dysku zewn. podłączonego do laptopa to odpala mi się opcja trialu - czyli mogę zrobić instalację HM. Raz tak zrobiłem to mi wyleciała cała baza która była zapisana w pliku na dysku zewnętrznym i po powrocie na stacjonarnego w bazie mialem tylko te staty które uzyskałęm z gry na lapku w tym 1 dniu. Reszta poszła w powietrze. Dopiero później zjarzyłem że jest coś takiego jak chmura (Cloud) tylko jak to rozwiązać abym mógł grać na obu urządzeniach i mieć dostęp do pełnego zasobu bazy.

W ustawieniach HM już włączyłęm Database/HMSync.

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3061
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 28 mar 2015, 15:36

Jak ustawić aby w replayerze podczas session review przy Hero były uwzględnione statystyki z wcześniejszych gier a nie tylko z obecnej sesji?

Axcel
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2015, 00:49

Postautor: Axcel » 04 kwie 2015, 22:37

Jak masz otwartego replayera to w lewym dolnym rogu masz options.

Są tam 2 opcje, które możesz mieć zaznaczone, czyli: []use stats up to day of hand lub []use session stats for hero.

To powinno rozwiązać twój problem:)

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 15 sie 2015, 10:44

Niestety miałem problemy z oprogramowaniem komputera i musiałem formatować system i tym samym wszystko co było przepadło. Pytanie czy można jakoś odzyskać ustawienia HM2 oraz HH? Jeśli na dysku komputera nic nie zostało?

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 15 sie 2015, 11:57

I jeszcze jedno pytanie bo nie mogę znaleźć. Gdzie w opcjach się usuwa to żeby na stole mi nie pokazywało w ogólnych statystykach stołu kto ostatnio wygrywał rozdania?

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3061
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 15 sie 2015, 13:30

Ustawienia można odzyskać o ile wcześniej zapisałeś je do pliku z konfiguracją.
Też przez to przechodziłem dlatego polecam korzystaj z opcji Cloud (chmura) wtedy twoja baza jest na serwerze i nawet awaria twojego kompa pozwala odzyskać historię.

Pytania z drugiego psota nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 15 sie 2015, 13:41

Z drugim pytaniem już sobie poradziłem. A jak mogę sprawdzić czy miałem zapisane te ustawienia w konfiguracji i ewentualnie je odzyskać?

A co do chmury to jak będziesz miał chwilę czasu to możesz opisać jak to ogarnąć żeby w przyszłości być zabezpieczonym? Albo przynajmniej podrzucić linka do opisu? Bo dla mnie nawet proste sprawy techniczne są bardzo skomplikowane :D

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3061
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 15 sie 2015, 14:36

W oprogramowaniu klikasz Database:

- Export - pozwala zapisać bazę na komputerze - klikasz na symbol z 3 kropkami aby podać gdzie baza ma się zapisać i na dole klik na "Start Export" i już gotowe

- HM Sync - to mam już aktywne więc nie pamiętam co się tam robiło. Musisz podlinkować się do chmury a jaki to zrobisz to poniżej masz obrazek z komputerem i pod nim przycisk "Start Sync". Klikasz go i robi się samo


HUD:
- klikasz w oprogramowaniu na "HUD Settings" i na górze na przycisk "Export", podajesz gdzie ma ci się na kompie zapisać plik i już gotowe.

Aby wgrać bazę do HM2 postępuje się analogicznie tylko używa funkcji "Import".

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 15 sie 2015, 18:24

Powiedzmy że wszystko ogarnąłem ale czy dobrze rozumiem że po każdej sesji powinienem wykonywać tą czynność żeby eksportować HH na inny dysk niż systemowy czy będzie się to robiło już automatycznie?

I druga sprawa chmury. Utworzyłem nowe database i było start sync i wszystko poszło dobrze, ale jak klikam import to nie widzę nigdzie tej mojej chmury żeby ewentualnie z niej importować później HH.

Jeśli Ci się chce kilka słów wyjaśnienia to będę bardzo wdzięczny :D

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3061
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 16 sie 2015, 10:40

Musisz robić to ręcznie.

Co do chmury to z tego co czytałem to polega to na tym, że jak się zalogujesz na innym kompie swoim loginem i hasłem to będziesz miał dostęp do danych które tam wytransferowałeś. To rozwiązanie sprawdza się jeśli grasz np. na 2 komputerach i na każdym chcesz mieć dostęp do danych.

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 16 sie 2015, 11:06

Dzięki serdeczne za pomoc.

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 16 sie 2015, 18:23

A już myślałem że sprawy techniczne mam z głowy i mogę się skupić tylko na graniu, jednak niestety kolejne przeszkody. Dzisiaj próbuję uruchomić HM2 i wyskakuje mi komunikat z obrazka nr1. Klikam "next" następnie "retry connection" i niby na zielono mam komunikat że sukces tak jak to widać na obrazku nr2. Jednak gdy chcę zakończyć to się nie udaje o czym świadczy obrazek nr3 Pomóżcie proszę jak to ogarnąć bo tilt jest na bardzo wysokim poziomie u mnie przez te problemy.
Ma to jakiś związek z PostgreSQL ale jak to naprawić?
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 16 sie 2015, 18:44

Po obrazkach wygląda, że chyba rzeczywiście jakiś problem z bazą PostgreSQL. Na początek sprawdź może w procesach, czy masz ją w ogóle uruchomioną.

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 16 sie 2015, 18:51

Jest włączona i nawet już zrobiłem restart serwera PostgreSQL i nic nie pomogło.

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 16 sie 2015, 19:05

To może sprawdź, czy nic Ci nie blokuje portu 5432. Spróbuj zpingować adres bazy 127.0.0.1. Wyłącz na chwilę antywirusa, potem firewalla, odłącz się od internetu. Nic mi innego do głowy nie przychodzi..

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 16 sie 2015, 20:39

firewall ani antywirus nie przeszkadzają bo już sprawdzałem a co do zpingowania adresu to jakieś wskazówki jak to zrobić?

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3294
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 16 sie 2015, 20:41

start --> uruchom --> wpisz cmd <enter>
potem w okienku "DOS" wpisujesz: ping IP

IP to adres który chcesz sprawdzić

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 17 sie 2015, 17:13

Sprawdzałem i wszystko jest niby ok, ale jednak nie działa. Odinstalowałem Postgres i zainstalowałem od nowa i pod sam koniec instalacji wyskoczyło mi takie info (w załączniku) Czyżby jedynym wyjściem było odinstalować Postgres i HM2 i zainstalować wszystko od nowa? Bo już naprawdę mi ręce i chęci do pokera opadają :cry:
Załączniki
1.JPG

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 17 sie 2015, 17:19

Czy nazwę konta masz jednoczłonową i bez polskich znaków?

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 17 sie 2015, 17:25

tak

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 17 sie 2015, 17:37

To już nie wiem za bardzo :(

Spróbuj instalować PostgreSQL bezpośrednio na dysku C, a nie w Program Files. Wiem, że swego czasu mieli problem ze spacjami w ścieżce dostępu, stąd moje pytanie o nazwę konta jednoczłonową..
No i sprawdź czy w ogóle masz ten wymagany plik postgresql.conf..

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 17 sie 2015, 18:33

Dzięki panowie za chęci ale się poddałem. Teraz to już mam taki burdel z tym Postgresem że wszystko wy....ałem z kompa i nawet zainstalować nie mogę. Niedługo miałem zamiar zmienić komputer to może na nowym sprzęcie z nowszym oprogramowaniem będzie wszystko działało jak trzeba. Nie mam czasu ani nerwów już na to. Poker musi poczekać na nowy sprzęt i może ta przerwa dobrze mi zrobi.

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 21 sie 2015, 17:48

Teraz już tak na chłodno myśląc to program się spieprzył mniej więcej w momencie gdy kliknąłem w database sync żeby wrzucić do chmury. Czy możliwe że to miało jakiś związek z awarią?
Trochę jeszcze siedziałem i usunąłem całkowicie Postgres z kompa włącznie z usunięciem ręcznie usługi która gdzieś tam została i udało się zainstalować od nowa zarówno HM2 jak i Postgres, ale mimo wszystko i tak HM2 "cannot connect to the postgresSQL database server" I może błędnie myślę ale zapisując coś w chmurze zapisuje się to chyba na serwerze i może tam jest problem a nie w samym Postgres? Co myślicie o moich podejrzeniach? :D

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3061
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 22 sie 2015, 00:03

Myślę, że błędnie myślisz. Do chmury to jest tylko export danych tak samo jak robienie save`a.

Awatar użytkownika
Haisenberg
-#blogermiesiaca
-#blogermiesiaca
Posty: 445
Rejestracja: 14 lut 2014, 09:17

Postautor: Haisenberg » 13 paź 2015, 08:05

Witam. Jak miałem na starym kompie HM2 to w Reports-By stakes jak otworzyłem i przeglądałem konkretne rozdanie to miałem statystyki swoje i rywali a teraz ich nie mam. Wiecie gdzie je włączyć żeby znowu były widoczne?


Wróć do „Książki i programy pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.