Hold'em Manager - instrukcja użytkowania

Lektury zwiększające umiejętności oraz soft pokerowy pozwalający podejmować skuteczniejsze decyzje w czasie gry.

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 08 cze 2011, 06:51

No to zainstalowałem, na razie triala.. I tak:

Udało mi się uruchomić (zobaczyłem statystyki graczy na stole przy którym grałem) w williamhill-brak-polskiej-licencji!. Nie udało mi się na bwin-brak-polskiej-licencji!, ani na Domgame, przy czym historię rąk czyta. Czy może to być związane z polską wersją językową jeśli czyta historię rąk.

Gdzieś kiedyś czytając forum natknąłem się też na to, że coś trzeba na coś przeciągnąć. Może ktoś to wyjaśnić?

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2133
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 08 cze 2011, 06:59

pierwszy i to duży sukces, że bez problemu pokazało Ci HUD'a ;) , a co do wersji softu to tak, musisz mieć angielskie wersje softu żeby HM ogarniał.

ale jeszcze wcześniej spróbuj może się uda, jak masz odpalony stół tam gdzie Ci nie działa, po prawej na pasku windowsa masz "table manager" (może trochę inaczej się to nazywa) i pojawi się okienko z takim czerwonym znacznikiem, klikasz na ten znacznik i umieszczasz go byle gdzie na danym stole, powinien ten stół wyświetlić się na liście i tam dajesz pewno ok ok i powinno być, jeśli nie, przeinstaluj softy na angielskie.

Sorry, że tak nie kompletnie to opisane ale chwilę już tego nie robiłem.
No pain, no game ...
That's it, That's all.

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 08 cze 2011, 09:56

No nie bez takiego problemu, bo trochę walczyłem...

Jeśli chodzi o bwin-brak-polskiej-licencji!, bo tam staram się teraz uruchomić HM, to w Table Managerze po odpaleniu gry stół się pojawia, ale pokazuje 0 graczy i w ogóle wszystko na 0. Po zmianie języka na angielski to samo. Wydaje mi się, że może to być związane z zapisywaniem rąk przez bwin-brak-polskiej-licencji!, których chyba mi nie zapisuje. Ale nie mam zielonego pojęcia gdzie na Ongame można dostać się do jakiś ustawień rąk... Jak chcę przejść do historii rąk w trakcie gry to odpala mi przez stronę internetową po drodze wywalając jakiś błąd skryptu.. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2133
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 08 cze 2011, 10:07

odnośnie bwina to Ci nie powiem, ale np heypoker-brak-polskiej-licencji! który też jest ongame historię normalnie zapisywał na dysku.

Może tutaj coś znajdziesz:

http://faq.holdemmanager.com/questions/13/Ongame+-+bwin-brak-polskiej-licencji!+-+betfair-brak-polskiej-licencji!+Setup
No pain, no game ...
That's it, That's all.

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 08 cze 2011, 10:16

Ok! Problem z bwin-brak-polskiej-licencji! rozwiązany. Po prostu HM w autodetect i w swoim FAQ podaje ścieżkę do rąk, która nie wiem czemu u mnie była inna (w starej też było Hands History, ale tam tylko jakieś stare turnieje). Jakby ktoś miał podobny problem to niech sprawdzi pod nową ścieżką:

%userprofile%/P5JavaClientSettings/handhistory

Powoli zaczynam ogarniać :)

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3294
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 08 cze 2011, 11:30

Zmienili soft i ścieżka się zmieniła też wtedy, ale została stara i HM wyłapuje starą.
trzeba ręczni dodać.
Zawsze musisz mieć angielskie wersje softu pokerroomów.

Ongame (bwin-brak-polskiej-licencji!,heypoker-brak-polskiej-licencji! etc) zawsze musisz zrobić właśnie tak jak opisał szfiecu z każdym roomem, też miałem ten problem i chyba gdzieś to napisałem waśnie jak rozwiązać.

Teraz musisz ustawić HUD żeby był efektywny i wyświetlał to co potrzeba ci do danej gry a nie wszystko. Oskarek opisał ładnie jak to zrobić, możesz samemu.

Musisz też preferencje poustawiać i kilka innych rzeczy, ale to z czasem pewnie samo wyjdzie :)

Na ongame w mtt/sng jak nie dojdziesz do FT to źle zapisuje ilość graczy i zajęte miejsce.

Oskarek

Postautor: Oskarek » 08 cze 2011, 12:23

Na ongame trzeba dodać pokerroom np jak chcemy dodac heypoker-brak-polskiej-licencji!

klikamy na pasku w prawym dolnym rogu w table manager
potem z opcji table finder
pokaze sie taki czerwony kwadracik z krzyzykiem
klikamy krzyzyk i najezdzamy na otwarty stolik
wtedy HM spyta czy chcesz dodac heypoker-brak-polskiej-licencji!.exe wybierasz tak i działa

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2133
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 08 cze 2011, 13:30

no toż przecież tak to opisałem tylko trochę pokrętniej ;)
No pain, no game ...
That's it, That's all.

blade08111991
-#VIP
-#VIP
Posty: 733
Rejestracja: 08 cze 2011, 14:25

Postautor: blade08111991 » 08 cze 2011, 14:45

Własnie tego szukałem ;D Chce zapytac ile kosztuje full wersja HM i na jakich roomach nie wolno uzywac tego dopalacza?

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3294
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 08 cze 2011, 15:14

To nie jest "dopalacz" lub zakazany program.
To jest program do zbierania statystyk.
Raczej jest dozwolony w każdym pokoju, ale aby się upewnić musisz przejrzeć regulamin tam gdzie grasz lub chcesz grać.
W oficjalnych roomach z którymi współpracuje HM jest dozwolony.


Wersja holdem 89.99$
Wersja omaha 89.99$
Wersja combo 149.99$
Wersja small stakes 54.99$
Można też mieć za darmo zapisując się z ich linku do jakiegoś roomu i wyrabiając co tam każą ;)

Więcej na stronie oficjalnej programu się dowiesz http://www.holdemmanager.com/buy/1/hold-em-manager

blade08111991
-#VIP
-#VIP
Posty: 733
Rejestracja: 08 cze 2011, 14:25

Postautor: blade08111991 » 09 cze 2011, 08:56

a w Riva poker jest to dozwolone?

Awatar użytkownika
Trabant
-#VIP
-#VIP
Posty: 821
Rejestracja: 02 gru 2008, 08:26

Postautor: Trabant » 04 lip 2011, 21:00

Szybkie pytanko

Zagrałem sesje kilkunastu SnG SH Turbo o tej samej wartości, HM zliczył mi wszystko jak bym grał z 2 razy większym wpisowym niż grałem.
HUD źle zbiera czy w ustawieniach coś muszę zmienić?

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 18 lip 2011, 22:30

Mam problem. Na Ongame (heypoker-brak-polskiej-licencji!) nie ustawiają mi się automatycznie staty przy przeciwnikach. Jak już je ręcznie przestawię to na drugim stole się pomieszają.. i tak w kółko.. Wie ktoś jak zrobić, żeby nie były ze sobą "sprzężone" i automatycznie się ustawiały ? Na innych sieciach nie miałem takiego problemu..

Oskarek

Postautor: Oskarek » 18 lip 2011, 23:03

siedziesz w jednym miejscu na kazdym stoliku na srodku na dole?
Jak tak to ustaw w HM
w Seating Preferences w Ongame 10-max i ustaw miejsce nr 2

kloni
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:09

pytanko

Postautor: kloni » 19 wrz 2011, 18:25

mam pytanie czy jak skorzystam z promocji na hm i wyrobie darmowke to bedzie ja mozna uzywac tylko na tym pokeroomie co sie zapisze czy na wszystkich?????
czy nie ma sensy i lepiej kupic za 89$

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3294
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 19 wrz 2011, 18:32

Z tego co pamiętam (jak kiedyś czytałem) ale niech ktoś jeszcze sprawdzi lub najlepiej ty sam, to jest tak że, HM będzie działał ci tylko na tym roomie z którego się zapisałeś, a dopiero jak wyrobisz to na wszystkich
ja tak miałem np z Tournament Indicator (tu jestem pewny) a co do HM to jeszcze sprawdź/potwierdź sobie to co piszę

kloni
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:09

pytanie?

Postautor: kloni » 30 wrz 2011, 17:31

mam prośbe mógl by mi ktoś pomóc zakupilem już HM uruchonilem i staram sie go ogarnąć, podał by mi ktoś dokladłna instrukcje co ustawić bo jak zmnienia mi sie stól na nowy to HM od nowa łapie statystyki nie kontynuje ?????

kloni
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:09

Postautor: kloni » 30 wrz 2011, 18:24

i jeszcze jedno gdzie ustawić żeby mi liczylo oddsy i zebym widzial to nastole bo jak na razie moge tego znalesc, moge jedynie po rozegraniej parti w histori tylko???

titanum
-#VIP
-#VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 26 gru 2007, 20:23

Postautor: titanum » 01 paź 2011, 15:22

kloni, od nowa liczy statystyki bo holdem manager pokazuje Twoje statystyki na konkretnym stole i daje ci mniej więcej obraz tego jaki masz wizerunek na każdym stole ;) chyba nie sa sie zmienić tego

a co do oddsow to nie wiem co chcesz dokładnie ale nie będziesz miał czegoś takiego żeby holdem manager liczył Ci oddsy do rozdania w którym aktualnie bierzesz udział, to nie jest program tego typu, w holdemie możesz oglądać statyski wszystkich rąk do bieżącego rozdania w którym uczestniczysz.

kloni
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:09

Postautor: kloni » 01 paź 2011, 16:39

A rozumiem dzięki bardzo za pomoc:)

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 04 paź 2011, 19:31

Kurde nie odpala mi HUDa na Unibecie.. przejrzałem już chyba wszystkie opcje. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT: Pokazał się HUD jak table finderem przeciągnąłem i wybrałem stół z listy (były dwa? jeden z wczoraj...). Niestety nie ma statów wszystkich graczy...

Jah
-#VIP
-#VIP
Posty: 582
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43

Postautor: Jah » 05 paź 2011, 20:10

GNSPL pisze:Kurde nie odpala mi HUDa na Unibecie.. przejrzałem już chyba wszystkie opcje. Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT: Pokazał się HUD jak table finderem przeciągnąłem i wybrałem stół z listy (były dwa? jeden z wczoraj...). Niestety nie ma statów wszystkich graczy...


Nie tylko nie odpala huda ale co gorsza, dzisiaj to odkryłem, unibet-brak-polskiej-licencji! blokuje huda na innych roomach. Miałem wszystko ładnie ustawione na chlipoker-brak-polskiej-licencji! aż pewnego dnia hud przestał działać. Odinstalowałem unibet-brak-polskiej-licencji!. Teraz hud na Chili działa. Najwidoczniej te dwa programy gryzą się nawzajem. Forumowe turki będę chyba musiał rozgrywać przez przeglądarkę.

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 05 paź 2011, 21:29

Jah, ale w sumie nie napisałem, że dzisiaj ustawiłem wszystko w miarę i jakoś działa.. na raz na Unibecie i na paradise-brak-polskiej-licencji!, więc nie wiem o co chodzi. Tylko trzeba za każdym razem ręcznie ustawiać table finderem.. ale wszystkie staty ładnie apdejtuje i jest ok.

titanum
-#VIP
-#VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 26 gru 2007, 20:23

Postautor: titanum » 13 paź 2011, 19:27

szukam pomocy mam od niedawna holdem manager'a small stakes i gram na PokerStars-nielegalny-w-PL!.\
Cos jest nie tak bo ani nie chce mi importowac rak (importuje pliki - nie wiem dlaczego tak) i nie uruchamia sie HUD.

importowanie jest skonfigurowane wedlug mnie dobrze a zapisywanie historii teez powinno byc w porządku.
\
Czy kto grający na PokerStars-nielegalny-w-PL! mógł by udzielić mi rady albo po prostu napisać wszystkie kroki które powinienem sprawdzic po kolei zeby wszystko smigało jak należy ;)

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 13 paź 2011, 19:32

titanum, a masz zaznaczone:

HUD OPTIONS -> SITE OPTIONS -> PokerStars-nielegalny-w-PL! -> TRACK LIVE HANDS ???


Wróć do „Książki i programy pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.