Five card draw poker

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
Awatar użytkownika
mx
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1527
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:59

Postautor: mx » 17 sty 2009, 14:16

a ja mam pytanie wtf ??

Obrazek

Awatar użytkownika
adicegla
-#VIP
-#VIP
Posty: 661
Rejestracja: 13 lis 2007, 18:51

Postautor: adicegla » 17 sty 2009, 20:32

Ale o co pytasz konkretnie?

Awatar użytkownika
mx
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1527
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:59

Postautor: mx » 17 sty 2009, 20:36

widzisz ta 6 ?? a to podobno jest 7-A ... o to pytam xD btw moge zarzucic nawet rozdanie w ktorym przegrywa z trojka 6 :D

Awatar użytkownika
adicegla
-#VIP
-#VIP
Posty: 661
Rejestracja: 13 lis 2007, 18:51

Postautor: adicegla » 18 sty 2009, 10:47

Ano fakt, nie zwróciłem na to uwagi. Nawet nie wiedziałem, że są takie turnieje... :mrgreen:

stormlight
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:26

Postautor: stormlight » 28 kwie 2009, 10:20

Odmiana 5 card draw PL była dla mnie zawsze bardziej łaskawa NL Holdem. Ktoś gdzieś tam napisał, że do Holdema potrzeba większych umiejętności, może to prawda, ale przy odrobinie wytrwałości i nie wchodzeniu z byle parą na odmianie 5 card draw można trochę uciułać. Poza tym lubię wiedzieć z czym wchodzę, jeśli już ładuję się w wysokie podbicia, a nie jak maniak all-in z KK czy QQ pre-flop. Nie wiem mi 5 card draw jakoś bardziej odpowiada niestety poker roomy jakoś mało oferują turnieje z tą odmianą :(

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 30 kwie 2009, 06:39

stormlight-Jak tak lubisz grać w tą odmianę pokera to polecam ekspekt o 22,gra tam 600-700 osób a już po godzinie zostaje tylko ponad 100.Turniej idzie bardzo szybko więc zawsze można spróbować.Mi się podoba też 5 card draw na unibecie gdzie już po 1,5 h masz już miejsce w kasie.pozdrawiam
POLAND PRIDE

stormlight
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:26

Postautor: stormlight » 30 kwie 2009, 09:19

polak13 pisze:stormlight-Jak tak lubisz grać w tą odmianę pokera to polecam ekspekt o 22,gra tam 600-700 osób a już po godzinie zostaje tylko ponad 100.Turniej idzie bardzo szybko więc zawsze można spróbować.Mi się podoba też 5 card draw na unibecie gdzie już po 1,5 h masz już miejsce w kasie.pozdrawiam


polak13 - to super, że mówisz bo na expekcie pogrywałem dość często, ale wydawało mi się, że nie mają tam turniejów 5card. Ale powiedz mi jeśli możesz ponieważ teraz nie mam dostępu do lobby (praca;)) czy ten turniej jest codziennie (np. dzisiaj?), jaki buy-in i czy jest jakas pula dodana (może jaka pula zazwyczaj).

Dzięki za info o tym turnieju,
pozdrawiam

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 16 maja 2009, 14:49

niby które na unibecie masz po 1,5h w kasie? o której godzinie?? bo ja bardzo dużo gram w tradycyjnego i zawsze tak po 2; 2,5 zaczyna sie 130 osob chodzi mi o te turki gdzie gra do 3000 :)


Edit:
I małe pytanie na koniec....czy po rozdaniu kart mając parke to wymieniacie 3 czy 2? bo ja odkąd pamiętam wymieniam 3 nawet gdy mam np: QQ58A to nie zostawiam A bo zauważyłem że rzadko dobierze nam do tej najwyższej zostawionej bo chyba tak się robi że zostawia najwyższą??
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

stormlight
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:26

Postautor: stormlight » 18 maja 2009, 10:45

I małe pytanie na koniec....czy po rozdaniu kart mając parke to wymieniacie 3 czy 2? bo ja odkąd pamiętam wymieniam 3 nawet gdy mam np: QQ58A to nie zostawiam A bo zauważyłem że rzadko dobierze nam do tej najwyższej zostawionej bo chyba tak się robi że zostawia najwyższą??


Czołem, wydaje mi się, że w tej kwestii nie można powiedzieć "jak się robi". Chyba wszystko zależy od sytuacji. Ja np. grając w 5 card draw mając parę przed wymianą częściej wymieniam dwie (zostawiając najwyższą kartę) niż trzy karty. Z tym, że wszystko zależy od tego kto podbijał, ile, i jak duża jest pula (Na marginesie jeśli było jakiekolwiek podbicie to pasuję przed wymianą wszystkie ręce z parami niższymi od AA. No może czasami KK zagram). Przykładowo jeśli przed nie było podbicia i wchodzę w ciemno w Twoją przykładową rękę QQ58A to pokusiłbym się o wymianę właśnie trzech kart. Jednak gdyby przed wymianą było podbicie, w które zdecydowałbym się wejść wtenczas wymieniłbym dwie karty, A bym zostawił. A to z tego względu, że wymieniając dwie prowokujesz sytuację, w której mogłeś ewentualnie posiadać "trójkę na wstępie" co pozwala na większe pole manewru jeśli nic nie dojdzie po wymianie, a i niepewność przeciwnika co do Twoich kart jest już większa. Zresztą nie ma co się nad tym rozwodzić, ponieważ wiadomo wszystko zależy od sytuacji i trzeba samemu ocenić co będzie lepszym wyjściem. W ogóle wydaje mi się, że z tym QQ58A to dałbym pas bez dłuższego zastanawiania. :)

Pozdry

ecler
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2009, 19:41

Postautor: ecler » 24 sie 2009, 16:01

Cześć, to mój pierwszy post na forum :) Odświeżam temat 5 card drawa.

Na jakich pokerroomach gracie w 5 kart? Szukam miejsca w którym wejdę na stoliki cashowe o 5 rano i będę miał z kim grać, a na bwinie z tym ciężko.

Zastanawiam się nad depozytem w paradise-brak-polskiej-licencji! Poker i granie 7-A, czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia? Czy 7-A wymaga mniej szczęścia, a więcej umiejętności niż jest to w 5CD?

Generalnie jak to jest z waszym bankrollem? Gram selektywnie od JJxxx, jednak wciąż wychodzę na 0. Może to przez fixed limit? Zarabiacie więcej na pot czy fixed limit (nie pytam o NL, bo na micro stakes na bwinie nie mam)?

A i jeszcze jedno :) Grałem trochę w texas holdem, teraz próbuję w 5 card draw. Szukam odmiany pokera, w której element szczęścia będzie jak najmniej istotny - co polecacie? W texas mając AA czuję się mniej pewnie, niż w 5 card draw z AAxxx ... W co gracie i regularnie zarabiacie? Nie próbowałem jeszcze omahy i 7 card stud, warto?

granik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 97
Rejestracja: 23 lip 2007, 14:14

Postautor: granik » 23 wrz 2009, 10:09

W tym watku kilka razy pojawila sie informacja, ze grywaliscie w 5 card draw na expekt-brak-polskiej-licencji!. Ja tam tego nie moge znalezc. Czy jest jakis pokerroom w Ipoker ktory to jeszcze trzyma?

Awatar użytkownika
tommko
-#VIP
-#VIP
Posty: 1708
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:42

Postautor: tommko » 07 paź 2009, 21:26

5 kartowe są na unibecie

czasami lubię dla odprężenia w to pograć bez matematycznego podejścia do kart :D
miła rozrywka po wielu partiach texasa
[you] jeśli mój post Ci pomógł, kliknij opcję "pomógł" ;),

granik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 97
Rejestracja: 23 lip 2007, 14:14

Postautor: granik » 20 paź 2009, 09:47

Wiem, ze 5 kartowy jest na Unibecie i moze jeszcze w 2-3 innych miejscach/sieciach, ale zachodze w glowe kiedy i gdzie byl ten poker w Expekcie. Pierwszym moim roomem gdzie sie zarejestrowalem byl Titan, czyli siec IPoker i do ktorej nalezy expekt-brak-polskiej-licencji! i dobieranego odkad tam jestem w tej sieci nie pamietam. Jesli tam byl to szkoda, ze wczesniej nie zauwazylem.

Awatar użytkownika
tommko
-#VIP
-#VIP
Posty: 1708
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:42

Postautor: tommko » 21 paź 2009, 19:39

poker 5-card, znów powoli wraca do łask :)
zwłaszcza w grze "na żywo"
dużą rolę ogrywa obserwacja przeciwnika i żonglowanie swoimi kartami podczas wymiany

zasada licytacji jest jedna - jeśli wchodzisz to graj aktywnie do końca - podobno się sprawdza :D

tyle co pamiętam z jakiegoś artykułu z Card Playera :P

granik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 97
Rejestracja: 23 lip 2007, 14:14

Postautor: granik » 22 paź 2009, 09:21

Oczywiscie, nadal w pokera dobieranego gra bardzo duzo osob co widac chocby po stale obsadzonych stolikach na Poker Stars-nielegalny-w-PL-!. I byloby tam pewnie jeszcze wiecej grajacych gdyby nie to, ze ludzi odstrasza chmara graczy z Kijowa, ktorzy podobno traktuja te gre profesjonalnie. Granie na 6-osobowym stoliku gdzie siedzi az 3 takich graczy to spore wyzwanie i ryzyko. Chociaz co poniektorzy podobno czasem z nimi wygrywaja.

Mar91
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2009, 19:03

Postautor: Mar91 » 03 lis 2009, 23:21

Ja polecema i4poker. W ogle obecnie jest to mj ulubiony pokerroom, a 5card nie jest tam bynajmniej traktowany po macoszemu. :)

Natomiast mam swoje pytanie...

Czym rozni sie 5 card draw od 32 draw?

Oskarek

Postautor: Oskarek » 05 lis 2009, 02:14

Mar91, 32 draw to inaczej 7-A card draw :) od 7 do Asa sie gra i jakos strit jest o ile sie nie myle A-7-8-9-T :) nie wiem dokladnie bo nie gram

granik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 97
Rejestracja: 23 lip 2007, 14:14

Postautor: granik » 08 lis 2009, 11:50

Zagadka dotyczaca 5CD w Expekcie wyjasnila mi sie z czasem sama. Dowiedzialem sie wlasnie, ze expekt-brak-polskiej-licencji! byl dawniej w Microgaming a tam 5CD jest do dzis.

piotrs153
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2010, 11:22

Postautor: piotrs153 » 29 sty 2010, 19:48

up:
Nie ma chyba takiej gry :)

Grałem w to częściej gdy byłem młodszy, z kolegami.
Teraz jednak wolę gry flopowe i study.

markimark
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:10

Postautor: markimark » 06 lut 2010, 13:40

Ciekawa gra ,grywam ostatnio FREEROLLE I WIEDNYM NICH zajolem 4 miejsce i wpadlo 7e,ale wiem ze w tej grze jest mniej blefu no i taka odskocznia od TH

jog
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:37

Postautor: jog » 06 lut 2010, 21:57

osobiscie malo grywam w ta gre ale czasami zdarza sie pyknac jakiegos freerolla jednak nie polecam tej gry jak dla mnie to tylko gra oparta na samym szczesciu ... trudno doszukac sie na nia jakiejsc startegii

sheckin
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2010, 17:11

Postautor: sheckin » 10 sty 2011, 20:58

markimark pisze:Ciekawa gra ,grywam ostatnio FREEROLLE I WIEDNYM NICH zajolem 4 miejsce i wpadlo 7e,ale wiem ze w tej grze jest mniej blefu no i taka odskocznia od TH



Dokładnie. Też traktuję ten rodzaj gry jako odskocznię. No i przypominają się czasy jak wujek mnie uczył grać w pokera i jaki byłem zły, gdy przegrałem w jednym rozdaniu 16 złotych. Ehh... To był czasy :razz:


Wróć do „Rodzaje gier w pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.