Double or Nothing

Gra w pokera w turniejach. Informacje na temat turniejów pokerowych - strategia i taktyka gdy się gra w pokera.

Kmilson
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:59

Postautor: Kmilson » 17 sty 2010, 17:08

Często na niskich stawkach bez gry można spokojnie dojść do miejsc płatnych.
Nie ma sensu grać w nich mocno aktywnie, "tight is right".

Indiger
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, 12:34

Postautor: Indiger » 19 sty 2010, 14:49

W poczatkowej fazie turnieje przychylam sie do zdania Whiego , ze staramy sie grac raczej bardziej pasywnie niz zazwyczaj. natomiast gdy liczba zawodnikow powoli sie wykrusza a blindy rosna , powiedzmy juz 100/200 , mozna zacza grac bardziej agresywnie, zwlaszcza jak mamy pozycje. Zazwyczaj gracze w koncowej fazie turnieju graja bardzo tight , byle by sie "doczlapac" do platnych , wiec wtedy nawet kradziez blindow jest dla nas dosc duzym zastrzykiem do stacka.

Awatar użytkownika
JimBeam
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 446
Rejestracja: 23 lis 2009, 15:49

Postautor: JimBeam » 19 sty 2010, 15:00

Ja ostatnio odniosłem wrażenie, że to właśnie w początkowej fazie trzeba grać agrresive żeby po pierwsze nabudować sobie trochę stacka jak wejdzie coś dobrego na flopie po 2 gdy zbudujesz wizerunek loose potem w 80% zostaniesz sprawdzony gdy trafisz coś dobrego i wysoko podbijesz. A to co stracisz w przypadku impassu w początku turnieju potem w miare łatwo odrobić, ponieważ im dalej do końca tym passywniejsi stają się opponenci.

W tych turniejach gra trochę graczy którzy albo mają mało gotówki albo dopiero zaczynają przygodę i sądzą, że łatwiej wygrać bo wygrywa połowa. Osobiście wydaję mi się, że łatwiej jest się dostać do płatnych w 9 osobowym S&G niż w tym całym Double or Nothing. W 9-osobowym przeważnie na początku odpadnie z 2-3 graczy z powodu ALL IN-ów i gra staję się jakby "łatwiejsza". No ale to tylko i wyłącznie moje odczucia.

Awatar użytkownika
adamek1303
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 93
Rejestracja: 14 gru 2008, 12:56

Postautor: adamek1303 » 21 sty 2010, 19:52

myśle, że z początku z dobrymi kartami warto ostro zagrywać i wchodzić all in

prayer89
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 177
Rejestracja: 02 mar 2009, 19:20

Postautor: prayer89 » 21 sty 2010, 20:01

no ale tez takie rece musisz bardzo ostro izolowac zeby sie nie skonczylo callem od np suited connectors i outem z tura. w poczatkowej fazie baaardzo mocno a nie tylko mocno, nawet do 7 8 bb preflop przy niskich blindach

Savage888
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2009, 15:24

Postautor: Savage888 » 23 sty 2010, 12:40

jeżeli mamy możliwość w poczatkowej fazie prawie za darmo obejrzec flopa z perspektywicznymi rekami typu nisko-srednie pary czy konektory w kolorze to napewno warto, gdyz złapanie seta czy 2par,mocnego drawa do strita i koloru. Oczywiscie limpy z MP nie wchodza w gre, tylko z poznych pozycji.

btw. moja najbardziej nie lubiana reka JJ zostala własnie złamana przez 57w traflach, alliny preflop i doszedl mu kolor :)

ebociek
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 35
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:49

Postautor: ebociek » 24 sty 2010, 10:54

Witam serdecznie, jestem po ponad 100 turniejach Double or Nothing chciałbym się poradzić kiedy przejść na wyższe stawki. Zagrałem około 40 na 1,2 (ale rake to 20% dlatego jak najprędzej przeniosłem się wyżej) i tak na 2,2 radzę sobie całkiem nieźle, przynajmniej tak mi się wydaje. Martwi mnie kolejny poziom, który jest dopiero za 5,5$ (trochę mnie to przeraża). Proszę mi powiedzieć po ilu turniejach można realnie oceniać swoją grę i skuteczność oraz kiedy warto przejść na wyższy poziom. na 11 sesji (po 10 turnieji) tylko raz zdarzyło mi się złapać 5/10 (czyli mały minus).

pozdrawiam (mam nadzieję, że trochę podyskutujemy).

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2808
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 24 sty 2010, 20:13

Profesjonaliści zalecają nawet 1000 SnG zanim się przejdzie na 5$. Ale nie wierzę, żeby ktokolwiek z forum się do tego zastosował a jednak bankrutów z tego powodu nie ma. Jednakże myślę, że 100 to trochę mało. Zagraj około 200 za 2$ i jeśli bankroll Ci pozwoli idź wyżej. DoN za 5$ gra się jednak trochę inaczej niż ten za 2$. Przede wszystkim gra trwa dłużej, nikt nie wchodzi all in na początku gry, w ogóle all-iny zdarzają się rzadziej dopóki blindy nie będą naprawdę wysokie. To wcale nie znaczy, że jest trudniej. Jeśli umiesz się opanować i nie pchać się z AJ off w niepotrzebne all-iny to powinieneś dać radę i tu. Zawęż tylko trochę zakres rąk z którymi chcesz sprawdzać all-iny. I pamiętaj o zasadzie, że jak zostaje 6 graczy, jeden jest all-in, ktoś dał już call i Ty też chcesz sprawdzić to chodźbyś nie wiem co miał czekaj do showdownu. Żadnych betów. Przy 5$ większość graczy się do tego naprawdę stosuje aczkolwiek idioci zdarzają się wszędzie...

Oskarek

Postautor: Oskarek » 24 sty 2010, 20:18

ebociek, Jeśli umiesz już grac w Pokera i dobrze grasz w DoNy to 150-200$ spokojnie Ci wystarczy na DoNy 5$ na Donach nie trzeba 100 Bi bo tu nie ma jakiejs ogromnej czarnej sesji bez kasy
Jesli na 2.2$ bedziesz mial ITM ( bedziesz w kasie ) w okolicach 57-60% to bedzie ok
Moim zdaniem roznicy nie ma zadnej miedzy 1-10$ ale poki co grinduj sobie 2$ i sie ucz grac DoNy bo tu trzeba grac Tight

ebociek
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 35
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:49

Postautor: ebociek » 24 sty 2010, 22:33

ROI po 100 turniejach (z zaznaczeniem, że było to moje pierwsze 100 turniej) wyniosło 14%. Najgorsze jesto to, że gram w bwinie (z jednej strony ponoć łatwi gracze i być może dlatego idzie mi jak narazie dobrze) z drugiej rake w wysokości 10% (na stawkach 1,2 to nawet 20%) i brak jakiegoś bonusu czy rake back-u. Jakie pokerroomy polecacie do tego typu turnieji? Jest ktoś na forum dla kogo double to stały element gry. Po ilu turniejach można realnie oceniać swoje ROI i ITM?

Dzięki iza_doria za odpowiedź i trafne uwagi. Co do zakresu rąk to wydaje mi się, że mam bardzo wąski (macie może jakieś programy albo prowadzi się statystykę tego?). No nic będę próbował dalej (i często zadawał pytania by gra była jaknajbardziej opłacalna).

Oskrarek tobie również dziękuję za odpowiedź.

Oskarek

Postautor: Oskarek » 24 sty 2010, 22:44

ebociek, ja grałem w listopadzie i rozegrałem okolo 1500 wtedy gier i mysle ze po 500 grach nawet juz mozesz ocenic czy dobrze Ci idzie

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2808
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 24 sty 2010, 23:23

Uuuu, jeśli to Twoje pierwsze 100 DoNów i w ogóle pierwsze gry w pokera to poczekaj trochę. Zagraj tych DoNów ok. 300 nawet. To może nudzić, ale potraktuj to jak pokerową podstawówkę. Po prostu trzeba przez to przejść. Radzę to dlatego, że przez pierwsze 100 gier mogłeś grać bardzo tight bo tak Ci radzili w jakiejś książce ale potem niestety może Ci się tego odechcieć (zwłaszcza jak zobaczysz że na 5$ przez długi czas nie ma żadnej akcji - bo nie ma). Dlatego zagraj te 300 DoNów, zbuduj sobie dobry bankroll i w drogę :) ROI powyżej 10% to już dobre ROI jak na SnG. Przy DoN ja jednak wymagam od siebie trochę więcej - właśnie około 15%. Nie jest trudno je zrobić, dlatego po 100 grach może Ci się zdawać, że jesteś w tej grze wymiataczem. Ale naprawdę zostań na swoich stawkach jeszcze chwilę :)

ebociek
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 35
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:49

Postautor: ebociek » 24 sty 2010, 23:41

Tak zrobię minimum do 250 turków pogram jeszcze na 2,2$. Swoją drogą grałem też trochę w połowie zeszłego roku (więc w sumie to nie jest tak, że wpadłem z nikąd i nic nie wiem). Ale lubię słuchać mądrzejszych i się poradizć. A jak to jest z poker roomami? Który polecacie do doubli?

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 24 sty 2010, 23:47

najlepiej to chyba ipoker... poziom niski na stawkach przez co czasem się zdarza odpaść z lepszą kartą ale po czasie to nam się zwraca ;) poza tym prędzej czy później będziesz na + z takimi ludzmi sprawdź najlepiej jakie mają oferty poker roomy na ipoker i jeżeli zdecydujesz się już na jakiś najlepiej przed depozytem pogadać na lajf czacie może i jakieś tokeny dostaniesz do Ciekawych mtt ;)
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2808
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 24 sty 2010, 23:58

Promocje zawsze jest dobrze sprawdzić :) Poza tym, w przypadku DoNów najbardziej Cię interesuje rake jaki płacisz za DoN. Zdaje się, ze najwięcej biorą na party-brak-polskiej-licencji! Poker więc tam lepiej nie szukać. Na ipoker jest w miarę dobry rake więc może któryś z roomów działających na tej platformie. Zwykle o połowę mniejszy rake płacisz przy stołach turbo. Ale dla mnie to już nie poker tylko wyścig. Aczkolwiek warto sprawdzić o ile szybciej lecą blindy przy stołach turbo. Bo czasem są to zmiany całkiem nieznaczne i gra trwa pół godziny (zamiast całej) a rake o połowę niższy :)

vde
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 29 sie 2009, 14:02

Postautor: vde » 07 maja 2011, 15:55

nie warto grać turbo donów... jedno rozdanie źle rozegrane i turniej w plecy, to jest frustrujące :)

MagikJohnson
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 94
Rejestracja: 22 sie 2010, 16:35

Postautor: MagikJohnson » 31 maja 2011, 10:27

wole grac sit'n'go niż dony, łatwiej wygrac na donach chyba, ale nie odrabiasz straconych pieniedzy w porownaniu do sng

polecka
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 01 mar 2012, 12:08

Postautor: polecka » 01 mar 2012, 16:10

niby tak, ale jednak ja wole double, poczekasz przeczekasz i mozesz prz...bac , orzywiscie tylko z nutsem :)

alpi
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2021, 12:47

Re: Double or Nothing

Postautor: alpi » 20 maja 2021, 12:49

co gracz to inna taktyka ;p
____________
Nie masz pomysłu na aranżację? Sprawdź https://baltic-interiors.com/aranzacja-wnetrz-gdynia-gdansk-sopot/


Wróć do „Strategia w turniejach pokerowych”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.