1 vs 1

Gra w pokera w turniejach. Informacje na temat turniejów pokerowych - strategia i taktyka gdy się gra w pokera.

eurocash
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:06

Postautor: eurocash » 29 mar 2009, 17:04

gra 1 na 1 to przede wszystkim gra przed flopem,w szczególności jeśli masz mniejszy stack nie możesz pozwolić przeciwnikowi oglądania kart i ich dobierania.
trzeba grać ostro ,bo inaczej bliny nas zjedzą:)

Misiacz3k
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:13

Postautor: Misiacz3k » 30 mar 2009, 14:30

radost21 pisze:strategia w 1na1
pokaż przeciwnikowi takiego siebie jakiego chce zobaczyć
spraw aby uwierzył w ten wizerunek
a na koniec >> wystaw rachunek za złudzenia :mrgreen:


Podoba mi się ta wypowiedź :smile:
W prawdzie trochę w tym loterii jest,
ale wszystko zależy od przemyślanych
decyzji :)

zdzisio
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:49

Postautor: zdzisio » 09 sie 2009, 12:24

polecam Harison on holdem tom II bodajże fajny rozdzialik nt HU ogolna strategia, zakresy rąk, pare przykładów z HU prosów imo miła lektura mogąca coś (wiele) wnieść do naszej gry

potfur
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2009, 10:05

Postautor: potfur » 10 sie 2009, 10:39

zasosuj system sage
latwy i skuteczny

Goshti
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:25

Postautor: Goshti » 10 sie 2009, 15:16

1 na 1:
Jeśli masz przewagę w blindach to przebijać z connectorami, wysokim drawem do flusha, Ax, Kx i pocket, jeśli masz naprawdę sporą przewagę to w przypadku dobrej ręki stawiać go na all inie, gdy to jednak ty masz mały stack to pozostaje czekać na dobrą rękę i all in przy wysokich blindach, przy równych stackach ja preferuje grać agresywnie zabierać mu blindy i w końcu doprowadzić do sytuacji, że zostaje ich mu już bardzo mało, pasywna gra 1vs1 przy dużych blindach zazwyczaj kończy się tak samo on Ci zabiera żetony aż w końcu wchodzisz all in no i loteria

hzl-
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:58

Postautor: hzl- » 31 sie 2009, 13:49

zdzisio pisze:polecam Harison on holdem tom II bodajże fajny rozdzialik nt HU ogolna strategia, zakresy rąk, pare przykładów z HU prosów imo miła lektura mogąca coś (wiele) wnieść do naszej gry

Nie chodzi ci przypadkiem o Harringtona?

bukmacherekk
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2008, 20:35

Postautor: bukmacherekk » 11 wrz 2009, 22:22

dla mnie headsup od zawsze btl loteria i rzadko grywam hu ale jesli juz zagram to agresywnie przed flopem no pary o 7 wzwyz

Awatar użytkownika
tommko
-#VIP
-#VIP
Posty: 1708
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:42

Postautor: tommko » 02 paź 2009, 19:58

oceń go najpierw czy jest to gracz tight czy agressive

i pod to dostosuj taktykę

Awatar użytkownika
yerzy
-#VIP
-#VIP
Posty: 1401
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:24

Postautor: yerzy » 02 paź 2009, 22:49

radost21 pisze:strategia w 1na1
pokaż przeciwnikowi takiego siebie jakiego chce zobaczyć
spraw aby uwierzył w ten wizerunek
a na koniec >> wystaw rachunek za złudzenia :mrgreen:

no i to jest to nic dodać, nic ujać :mrgreen:
"Pociąg do alkoholu tym różni się od pociągu do kobiety, że z biegiem czasu przechodzi w stan chroniczny "

Awatar użytkownika
tommko
-#VIP
-#VIP
Posty: 1708
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:42

Postautor: tommko » 05 paź 2009, 20:14

jeśli to finał turnieju to przeciwnika już powinieneś wcześniej chociaż spróbować rozgryźć

wiele zależy od stacka jaki posiadasz

a w typowym graniu 1-1 to moim zdaniem przy słabej ręce trzeba próbować tanio zobaczyć floopa, przy mocnej ostro raisować
i mieć sczęścia chociaż odrobinę

mac___mar
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 97
Rejestracja: 07 sty 2009, 20:37

Postautor: mac___mar » 16 paź 2009, 09:16

Zdecydowanie zgadzam sie z tommko - i jak narazie 100% takich finalow mam wygranych. Aczkolwiek tak na marginesie do finalu dotarlem narazie tylko 4 razy ;-)
Gorzej jest w grze Sit&Go 1-1 sprawdzalnosc ok 50-60%.
Szczescie sie przydaje ;-)
Są ludzie, którzy nie błądzą, bo nie podejmują nic mądrego w życiu.

Johann Wolfgang Goethe

Tomek1899
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2009, 08:36

Postautor: Tomek1899 » 03 lis 2009, 07:40

Gram na Real kase SnG na P* i powoli mam dość tych idiotów którzy tam zasiadają:(.Już kilkakrotnie przegrałem z KK,QQ przeciwko np 33,gość wszedł all na pre flopie z takimi kartami było nas wtedy 3 na stoliku,flop wypadł dla mnie nie najgorzej 27J.....potem turn i myślałem że przewrócę biurko w pokoju:].....jak się można domyśleć wpadła 3 niestety potem jakaś mało ważna karta i OUT,ale dość o tym.........co to HU!.....grałem już w turniejach parokrotnie i też mam z tym częsty problem...chyba za bardzo liczę na to że wpadnie mi wysoka karta i daje się wciągnąć w gre przeciwnika.....pare razy udało mi się wygrać ale to są nieliczne zwycięstwa:(.Myślę że w HU szczęście nie odgrywa żadnej istotnej roli......masz słabe karty? graj tak aby przeciwnik wiedział że masz mocne,masz wysokie pary i mocne karty?....graj tak żeby przeciwnika wciągnąć i dać mu pomyśleć że to on ma lepsze karty.
Życie jest jak Poker,nigdy nie można być niczego pewnym....

fetta
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2010, 12:41

Postautor: fetta » 31 sty 2010, 22:47

Regularnie gram headsupy, na razie z uwagi na niziutki bankroll mam doswiadczenie tylko z micro stakes 2$, ale w tej chwili powoli i regularnie buduja mi bankroll jako ze wygrywam od 2/3 do 3/4 z nich napisze moje rady:
- Wylacznie styl LAG
- Koniecznie trzeba byc gotowym do zrzucenia silnej reki jak jestesmy slabsi
- Jak mamy reke z ktora chcemy zagrac (zakres juz wyzej opisali niektorzy, gramy bardzo szerokim zakresem) to reraise przed flopem do 3-4 bb, jak nie to fold. Bezlitosnie reraisujemy limpy przeciwnika jesli mamy przynajmniej q high
- Druga para to z reguly mocny uklad
- Pozycja, oczywiscie. Bez pozycji rozgrywamy wezszy zakres rak. Zawsze gram continuation bet, stymze w headsupach prawie zawsze jest przynajmniej callowany, wiec czesto nie majac nic rzucam drugi cbet po turnie, i czesto przeciwnicy po nim folduja
- Jak mamy mocna reke to zawsze reraisujemy
- generalnie przed flopem nigdy nie calluje chyba ze z totalnie spekulacyjnymi rekami typu suited connectors

To wszystko jest dosc nieuporzadkowane ale mam nadzieje ze okaze sie przydatne :)

damianp6
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 08 lut 2010, 20:47

Postautor: damianp6 » 09 lut 2010, 16:32

Według mnie nie da się jednoznacznie opisać strategii 1 vs 1. Czasem udało mi się wygrać mając na starcie 1/3 tego co przeciwnik. Trzeba wyczuć blefy przeciwnika i samemu sie nie zdradzać grając różne zagrywki.

Awatar użytkownika
JimBeam
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 446
Rejestracja: 23 lis 2009, 15:49

Postautor: JimBeam » 03 mar 2010, 13:13

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy słyszał ktoś o strategii ALL IN albo PAS ? Bo ostatnio spotkałem się z nią grając właśnie heads-upa, szukałem w internecie coś o tym ale nic nie znalazłem, a pamiętam, że ktoś kiedyś na tym forum coś o niej wspominał. Mógłby ktoś ją przybliżyć ?
Gramy o wysokie pule. na małe stawki. i dla szansy, by powiedzieć "mam lepsze karty"...

razaal
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 05 sty 2010, 17:48

Postautor: razaal » 15 mar 2010, 20:05

JimBeam pisze:Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy słyszał ktoś o strategii ALL IN albo PAS ? Bo ostatnio spotkałem się z nią grając właśnie heads-upa, szukałem w internecie coś o tym ale nic nie znalazłem, a pamiętam, że ktoś kiedyś na tym forum coś o niej wspominał. Mógłby ktoś ją przybliżyć ?


Hmm.. Wiem, że sposobem tym często grać radzą "starzy wyjadacze" na freerollach. Do profesjonalistów nie należę, ale pomysł/strategia ta nie wydaje mi się szczególnie skuteczna.

Awatar użytkownika
JimBeam
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 446
Rejestracja: 23 lis 2009, 15:49

Postautor: JimBeam » 15 mar 2010, 22:06

Podobno przy dobrej selekcji kart i oczywiście szczęściu idzie wygrać 70-80 % turniejów. Ktoś z pro tak grał heads upy no ale nie mogę sobie przypomnieć kto i stąd moje pytanie.
Gramy o wysokie pule. na małe stawki. i dla szansy, by powiedzieć "mam lepsze karty"...

pokerzysta
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 05 mar 2010, 18:16

Postautor: pokerzysta » 21 mar 2010, 11:14

StrAtegia ALLin polega na tym że przy każdym rozdaniu każdy gracz od razu wchodzi all in bez ingerencji samego gracza...

Awatar użytkownika
JimBeam
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 446
Rejestracja: 23 lis 2009, 15:49

Postautor: JimBeam » 21 mar 2010, 18:00

pokerzysta pisze:StrAtegia ALLin polega na tym że przy każdym rozdaniu każdy gracz od razu wchodzi all in bez ingerencji samego gracza...


Że co ? :mrgreen: Mógłbyś wyjaśnić bardziej? Nie chodzi mi tutaj o strategię bezmyślnego wchodzenia ALL INEM. :lol:
Gramy o wysokie pule. na małe stawki. i dla szansy, by powiedzieć "mam lepsze karty"...

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 21 mar 2010, 18:07

JimBeam pisze:
pokerzysta pisze:StrAtegia ALLin polega na tym że przy każdym rozdaniu każdy gracz od razu wchodzi all in bez ingerencji samego gracza...


Że co ? :mrgreen: Mógłbyś wyjaśnić bardziej? Nie chodzi mi tutaj o strategię bezmyślnego wchodzenia ALL INEM. :lol:



Hehe, myślę że chodzi tutaj o strategię "Push or fold" - jak masz mały stack, a blindy są bardzo wysokie w porównaniu do Twojego stacka, to grasz tylko allinując się z odpowiednim zakresem rąk, albo od razu foldujesz. Nic pośredniego, dopóki nie nabudujesz się kradnąc blindy lub wygrywając alliny.

Awatar użytkownika
JimBeam
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 446
Rejestracja: 23 lis 2009, 15:49

Postautor: JimBeam » 28 mar 2010, 10:16

A mógłby ktoś podać przybliżony zakres rąk z którymi się wchodzi? Bo szukałem w internecie ale nic nie rozumiem z tych tabelek, a większość i tak jest zakrytych bo trzeba mieć jakieś odpowiednie statusy.
Gramy o wysokie pule. na małe stawki. i dla szansy, by powiedzieć "mam lepsze karty"...

adrian77711
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2009, 18:02

Postautor: adrian77711 » 07 lip 2010, 23:10

Rozpoznanie przeciwnika najlepszy pomysł pózniej odpowiednia taktyka czyli albo ostro atakujesz lub rozwaznie.

Miczel
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2010, 20:54

Postautor: Miczel » 03 lut 2011, 21:55

Tez dodam ze jak mam Ax lub Kx to gram do konca w turnieju 1 na 1.
Miczel


Wróć do „Strategia w turniejach pokerowych”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.