Pokerkings
FAQ |  Rejestracja |  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysylanie skanu dowodu osobistego
Autor Wiadomość
martini 

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 14:34   Wysylanie skanu dowodu osobistego

Mam takie pytanie... pewnie dla niektorych z was moze ono sie wydawac dziwne, no ale coz - ja mimo wszystko chce poznac wasze zdanie. Gramy w pokera - co za tym idzie robimy pewne wyplaty itp., przy ktorych czasem jestesmy proszeni przez firme dla ktorej gramy o skan dowodu osobistego. O ile tutaj jeszcze moge zrozumiec ten proces, to jednak wiem, ze wiele osob niemalze wysyla swoj dowod na prawo i lewo, byleby tylko otrzymac jakas darmową kase na gre. Tego to juz w ogole nie jestem w stanie zrozumiec, ale w tym temacie troche to wszystko jednak uogolnie i wrzuce do jednego wora. Czy takie wysylanie skanow dowodu osobistego (czy to do pokeroomu, czy to do kogos oferującego sponsoring) jest w ogole bezpieczne ? Przyznam sie szczerze, ze jeszcze nigdzie nie bylem zmuszony wyslac skan ID, a jesli juz bylo to konieczne to probowalem sie jakos od tego wymigac. Nie wiem, mam jakies takie przekonanie, ze w koncu jakas ochrona danych osobowych itp. istnieje :shock: Z drugiej strony to jednak oczywiste - pokerroom wypłaca nam pieniadze, podajemy swoj numer konta, musimy podac wszystkie swoje dane (bez zadnych sciem oczywiscie, bo inaczej łamiemy regulamin) i przy takim ukladzie to i ten skan dowodu w sumie nie powinien dziwic. Ale jak juz wspomnialem, ja jednak sie nie moge do tego przekonac :shock: Wysylamy dowod "w swiat", niech ten email zaginie, dojdzie nie do tej osoby co powinien i wtedy co ? Chyba mozemy miec jakis problem :shock:
Akurat mam teraz maly problem z jednym pokeroomem(tzn. wszystkie rozmowy są prowadzone w dobrej atmosferze, nie ma tu mowy o jakies zlosliwosci czy cos) i chcac czy nie chcac (albo "chcac byc w porzadku") musze im ten skan przeslac. I tak sie zastanawiam - stosujecie jakies pewnego rodzaju (choc sam nie wiem co to moze dac :shock: ) techniki zabezpieczenia naszego skanu, by mial on nie wiem, jakis napis ZDJECIE, SKAN, jakies przekreslenie wzdluz, zeby ewentualnie zabezpieczyc go przed jakims skopiowaniem ? Moze w ogole pewne rzeczy zamazujecie ? Jak to jest ? Ja wiem, ze to co pisze moze wydawac sie dziwne, ale na dobra sprawe to strzezonego Pan Bog strzeze, dlatego chetnie poznam waszą opinia.

Poziom: 36 HP   7%   263/3758
   MP   100%   1794/1794
   EXP   1%   2/138
Glory 

Zaproszone osoby: 59
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 17:25   

Hm, moim zdaniem jest to na porządku dziennym - chociażby w banku czy przy podpisywaniu umów też jest zawsze robione ksero dowodu osobistego do którego ma dostęp z pół tuzina pracowników.

Nie bardzo wiem co by ci dało napisanie na takim skanie "zdjęcie". Przecież nikt sobie go nie wydrukuje, oprawi w plastik i nie będzie używał :) . Jeśli już to właśnie zagrożenie płynie ze strony podania swoich danych osobowych np. PESEL czy numer dokumentu. Ale prawdę mówiąc to i te dane są często podawane niemal publicznie (numer dokumentu np. przy podpisywniu kwitka z poczty, pesel - przy podpisywaniu petycji etc).

Z tego by wychodziło, że jakiś szczególnych zagrożeń nie ma.

Poziom: 63 HP   26%   5122/19700
   MP   3%   334/9406
   EXP   22%   104/454
dviper 

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 18:07   

To się tylko wydaje że jest jakieś szczególne zagrożenie jak wysyłasz skan dowodu mailem czy jakkolwiek inaczej. Ale takie samo masz zagrożenie jak płacisz na przykład kartą płatniczą w sklepie. Będąc w Szkocji pracowałem na stacji benzynowej. Zawsze przy płaceniu kartą drukowane są dwa potwierdzenia, jeden dla klienta, a drugi musiał być przechowywany na stacji. Ten drugi różnił się tym od pierwszego, że był na nim wypisany pełny numer karty, data ważności itd, czyli to co potrzebne do zapłacenia taką kartą. Potem wystarczy tylko zostawić jakiś podpis, którego i tak nikt nie sprawdza. Więc wysłanie mailem dowodu nie przysporzy Ci szczególnych problemów.

Poziom: 28 HP   4%   78/1963
   MP   100%   937/937
   EXP   3%   3/87
tezapl 

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 18:20   

ja robie zdjecie komorka (zeby byki skabej jakosci)
zamazuje nr dowodu
i wysylam.
A zadanie dowodu jest na porzadku dziennym i nie ma co sie dziwic ze sprawdzaja.

Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   78%   26/33
martini 

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 18:36   

tezapl napisał/a:
zamazuje nr dowodu

Wiec jednak cos zamazujecie. Hmm no ja nie wiem, nie zamazalem nic to fakt, nawet tych dopisek nie robilem, ktore zamierzalem zrobic (no bo fakt Glory, to moze troche smieszne by bylo) ale za to zrobilem zdjecie telefonem, rozdzielczosc 640*480. I powiem tak : to co jest potrzebne to widac ewidentnie, numer pesel i numer dowodu jest troche niewyrazny. Kto bedzie chcial to zobaczy, no ale z drugiej strony co ? Jak wysylac dowod, to wysylac dowod - zamazac wszystko i zostawic tylko imie i nazwisko to tez troche niepowazne w sumie. Jesli juz sie zdecydowalem wyslac, to w calosci. No coz... mam nadzieje, ze poprawnie zweryfikują mi konto, skonczy sie dla mnie ten mały cyrk i bede mogl dalej zyc z postanowieniem, by unikac przesylania skanow :smile: Niby na porzadku dziennym, a sie przestawic nie moge :wink:

Poziom: 36 HP   7%   263/3758
   MP   100%   1794/1794
   EXP   1%   2/138
quest

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 21:37   

Zazwyczaj jak wysyłam dowód to go "obrabiam" w paincie. Pisze słowa typu "SKAN" "COPY" oraz swój nick. Raz zamalowałem numer dowodu i wysłałem w celu weryfikacji i mi nie uwzględnili bo był zamalowany...numer dowodu. Trochę się zdziwiłem, bo po co im takie dane ? ale ustąpiłem bo z tego co pamiętam był to polski buk i jedynie zrobiłem ww. zmiany :P

Poziom: 26 HP   3%   49/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   35%   28/78
Robinmaster 

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 17:35   

Moim zdaniem to całkowicie bezpieczne w końcu co takim firmą z naszego zdjęcia dowodu tak naprawdę nie mogą przecież z tym nic zrobic przecież jak już ktoś powiedział nie wydrukują sobie dowodu ot tak hehe :P Sam wiele razy wysyłałem skan dowodu do róznych pokerroomów i buków jak o to prosili i nigdy nie martwiłem się co się z tym stanie tak naprawdę nawet jak idziemy do pracy to gdzie nie gdzie sobie ksero dowodu robią więc gdyby to było coś niebezpiecznego dla zwykłego pana Iksińskiego to już dawno w jakiś sposób zostało by to rozwiązane .

Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   40%   9/22
nikita

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 18:45   

No skoro zamazales numer dowodu to nie ma sie co dziwic ze nie uznali, trzeba wysylac normalnie i nie bedzie problemu, ja wysylalem skan do bwin.com takie maja wymagania i juz, wieksszosc pokeromow rowniez wiec mamy do wyboru ie grac lub wyslac skan. Swoja droga to z tym bezpeicznestwem nie zgodze sie, ze jest takie idealne, maja nasze dane foto wiec uwazac zawsze trzeba.

Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   84%   16/19
tygrytron20 

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 23:26   

Zawsze jest ryzyko

Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
marek3555 

Wysłany: Czw Gru 18, 2008 03:49   

Ja równiez niechetnie ywsyłam scan dowodu, jednakze jezlei jest to koniecznosc.... a grac trzeba:D

Poziom: 21 HP   2%   19/996
   MP   100%   475/475
   EXP   60%   34/56
Odpowiedz do tematu